PERSONĪBAS PILNVEIDOŠANAS CENTRS

Neizglītotie parasti savās likstās vaino citus; iesācēji – paši sevi; pilnīgi izglītotie nevaino nedz kādu citu, nedz arī paši sevi. Epiktēts

Sākums » Resursi » NLP » NLP tehniku kolekcija » Tehnika „Kā izdarīt pareizo izvēli?”

Tehnika „Kā izdarīt pareizo izvēli?”

Vairums cilvēku savas dzīves svarīgākās izvēles izdara apzināti, stingrā prāta kontrolē. Vai arī jums ir gadījies, ka, pirms pieņemt lēmumu, prātā ienākusi pilnīgi pretēja ideja, nekā izlēmāt rīkoties un laika gaitā izrādījās, ka tieši tā būtu bijis rīkoties vislabāk? Dažkārt mēs rīkojamies citu cilvēku padomu vadīti. Hipnoterapeits Miltons Eriksons uzskatīja, ka visas vajadzīgās atbildes ir cilvēkā pašā, vajadzīga vien prasme tām piekļūt. Iemācoties uzticēties savai iekšējai balsij mēs atgriežamies pai savas patiesās būtības.
Šī mini tehnika noderēs, lai

  • pieņemtu jums vispareizākos lēmumus,
  • trenētos atbrīvot savu apzināto prātu un uzticētos zemapziņai.

Šo tehniku var strādāt gan pāros, gan individuāli. Atkārtojot tehniku daudzkārt, mēs trenējam prasmi uzticēties savai intuīcijai.
Šeit sniegts tehnikas īss apraksts. NLP profesionālis šajā tehnikā saskatīs iespējas izmantot gan submodalitātes, gan vērtības, gan asociāciju/disociāciju utt. Esiet radoši!

Tehnikas apraksts

1. Izveidojiet vietas enkurus:

  • Neitrāla novērotāja pozīcija.
  • JĀ! Pozīcija – enkurošanai izmanto situāciju no dzīves, kad bija spēcīga “JĀ!” sajūta un darbība.
  • NĒ! pozīcija – enkurošanai izmanto situāciju no dzīves, kad bija pārliecinoša nolieguma sajūta un rīcība.

Starp JĀ! Un NĒ! enkurvietām vēlamais attālums 2 metri. Pa vidu varat iztēloties kalnu vai sienu, kas atdala JĀ! un NĒ! variantus.
2. Noformulējiet jautājumu, uz kuru vēlaties saņemt atbildi. Jautājumam jābūt tādam, lai iespējams atbildēt ar Jā! vai Nē!
3. Padomājiet par šo jautājumu, vizualizējiet to. Ļaujiet, lai attēls jūsu acu priekšā paceļas augšup.
4. Atbrīvojiet prātu un disociēti vērojiet, kurā virzienā virzās attēls – Jā! vai Nē! virzienā.