Ķermenis un apziņa ar vienotas sistēmas sastāvdaļas (NLP pamatpieņēmums).
Ja varam precīzi iztēloties, kā vēlamies rīkoties, mūsu ķermenis viegli apgūst jauno uzvedības modeli. Tāpēc ir lietderīgi bieži domās pozitīvā veidā modelēt savu rīcību. Vēlams, lai šī tehnika kļūtu par jūsu domāšanas sastāvdaļu.
1. Iztēlojieties savu rīcību, kuru vēlaties mainīt. Paskaties uz to no malas (disociēti) – kādu jūs sevi redzat, kā skan jūsu balss utt. Veltiet pietiekami daudz laika, lai vizualizētu rīcību, kura jums nepatīk.
2. Pilnībā disociējoties, attēlojiet šo savu rīcību uz ekrāna (TV vai kino) kā melnbaltu filmu. Pavērojiet no malas, kas jūs neapmierina tā otra cilvēka rīcībā (piemēram, nedrošība, nodurts acu skats, aizvērta poza…)
3. Kļūstiet par režisoru savai rīcībai! Jūs varat izspēlēt epizodi uz ekrāna vairākkārt, pilnveidot to. Skatoties no malas, lieciet aktierim, kas esat jūs pats, vairākkārt izspēlēt šo epizodi, pilnveidot savu rīcību, līdz jūs tas pilnībā apmierina. Kad viss notiek tā, ka jūs esat apmierināts – iekrāsojiet ekrānu un tēlus.
4. Asociējieties ar tēlu ekrānā. Ieraugiet, sadzirdiet, sajūtiet sevi jaunā kvalitātē. Vismaz trīs reizes domās izspēlējiet jauno epizodi. Ja kaut kas jūs neapmierina šajā rīcībā, atgriezieties režisora lomā un, skatoties no malas, veiciet korekcijas.
5. Kad viss ir tā, kā jūs vēlaties un epizode asociējoties izspēlēta trīs reizes, pajautājiet sev, kā turpmāk līdzīgā situācijā jūs rīkosies. Ko darīsiet savādāk, nekā līdz šim. Kādas jaunas iespējas tas jums paver? Kā uz šādu jūsu rīcību reaģēs citi cilvēki?