PERSONĪBAS PILNVEIDOŠANAS CENTRS

Es nevaru izvēlēties labāko. Labākais izvēlas mani. Rabindranats Tagore

Sākums » Resursi » NLP » NLP tehniku kolekcija » Pateicības vingrinājums

Pateicības vingrinājums

Fragments no raksta “Pozitīvā domāšana – laiks ķerties pie darba”. (Raksts pilnā apjomā pieejams sadaļā “Raksti par NLP”.)

           „Kas negaida negaidīto, tas neatradīs arī paslēpto un grūti atrodamo.” Heraklīts

Pateicība

Pateicība ir tā emocija, ar kuru mēs varam pārvaldīt notikumu plūsmas. Japāņu zinātnieka Masaru Emoto pētījumā par informācijas ietekmi uz ūdens kristālisko struktūru, tieši pateicības emocija radīja visskaistāko un sarežģītāko ūdens kristālu. Pateicība ir ārkārtīgi stipra emocija, un to ir vērts iemācīties apzināti savā dzīvē izjust. Pateicība ir enerģija, kuru mēs sūtām prom no sevis, kuru mēs izstarojam ap sevi apkārtējā telpā. Un līdz ar to arī aktivizējam pretējo notikumu plūsmu savā virzienā. Ja esam pateicīgi par kādu notikumu, mēs atļaujam savā dzīvē ienākt vēl vairāk šādiem notikumiem. Ja esam pateicīgi par to, ka mums ir brīnišķīgas attiecības ar kādu cilvēku, mēs aktīvi izvēlamies šo notikumu plūsmu arī turpmāk, un tā var pat vēl vairāk palielināties. Ja esam pateicīgi par to, ka mums ir aizraujošs darbs, kurā varam sevi piepildīt, tad aktivizējam plūsmu, lai saņemtu vēl vairāk to labo, par ko esam pateicīgi.
Tas par ko domājam, palielinās. Mēs paši varam izvēlēties, ko gribam palielināt savā dzīvē.

Vingrinājums.

Paņem papīra lapu un pildspalvu, un sāc rakstīt: „Es esmu pateicīgs par to, ka man ir…”. Katru teikumu iesāc tieši ar šiem vārdiem, un tālāk turpini uzskaitīt, kas tieši tad tev ir! Jo vairāk lietu atradīsi, par ko pateikties, jo stiprāk sajutīsi, kā pats vari veidot savu dzīvi! Padomā, vai visās dzīves sfērās esi uzrakstījis kādu pateicību, lai kaut kas netiktu atstāts novārtā. Lai būtu vieglāk izpildīt šo vingrinājumu, piedāvāju ielādēt uzdevuma veidlapu, kuru būtu vēlams aizpildīt katru dienu vienu vai divas nedēļas. Sakopējiet vairākus eksemplārus, lai katrai dienai būtu savs. Un pēc 2 nedēļām, varēsiet pats izdarīt secinājumus par to vai ir nejaušību mūsu dzīvē.

           Es ticu, ka atklāsiet to, ka nejaušības radām mēs paši!

Pateicības vingrinājuma veidlapa pieejama šeit: