PERSONĪBAS PILNVEIDOŠANAS CENTRS

Kad tu izdari izvēli, tu izmaini nākotni. Dīpaks Čopra

Sākums » Resursi » NLP » NLP tehniku kolekcija » Enkuru sadursme

Enkuru sadursme

Enkuru sadursme noderīga, lai neitralizētu negatīvas emocijas, kas nav pārāk spēcīgas. Šī tehnika ir ļoti vienkārša, bet bieži rada pārsteidzoši efektīvus rezultātus.

1. Lūdzam partneri atcerēties situāciju, kad viņš jutās mierīgs, pārliecināts vai enerģisks. Liekam enkuru, atceroties, kurā vietā un ar kuru roku ir likts pozitīvais enkurs.

Pēc uzmanības novēršanas, pārbauda, vai enkurs darbojas.
Šis enkurs ir kā „drošinātājs”, jo nākošajā solī jāstrādā ar negatīvām emocijām. Ja partnerim, atceroties negatīvu situāciju, būs pārāk spēcīgas negatīvas emocijas, vienmēr būs iespējams ar pozitīvā enkura palīdzību, izsaukt pozitīvu resursu stāvokli.

2. Lūdzam partneri atcerēties kādu nepatīkamu situāciju, asociēties ar to. Nepatīkamo emociju noenkuro ar otru roku, citā vietā.

3. Lūdzam partneri, paskatīties no malas uz sevi negatīvajā situācijā un noteikt, kādi resursi būtu nepieciešami, lai situācija būtu pozitīva (piemēram, pašpārliecība, humora izjūta, miers). Vēlams, lai partneris nosauc vismaz 3 pozitīvus resursus.

4. Lūdzam atcerēties konkrētu situāciju, kurā partneris bija pašpārliecināts un ļaujam izjust pašpārliecību. Enkurojam šo sajūtu tajā pašā vietā, kur bija pirmais pozitīvais enkurs.
Līdzīgi lūdzam atcerēties situācijas, kur partneris izjuta citus nosauktos resursus (humora izjūta, miers) un vienu pēc otra enkurojam vienā un tajā pašā vietā. Veidojas spēcīgs pozitīvs enkurs – „podziņa”.

5. Enkuru sadursme.
Pēc novēršanas jautājuma aktivizējam pozitīvo enkuru. Kad partneris pilnībā izjūt pozitīvas emocijas, ar otru roku liekam negatīvo enkuru, vienlaikus ar otru roku turot pozitīvo enkuru. Negatīvo emociju enkurojam 5 – 7 sekundes, tad roku noņemam. Turpinām 5 – 10 sekundes turēt pozitīvo enkuru.

6. Pēc uzmanības novēršanas jautājuma, lūdzam partneri padomāt par nepatīkamo situāciju. Kāda tagad ir attieksme? Kas mainījies? Kāda būs reakcija, ja līdzīga situācija atkārtosies nākotnē?

Šo tehniku var izpildīt katrs individuāli pats sev, negatīvo enkuru liekot , piemēram ar kreiso roku uz kreisā ceļgala, bet pozitīvo enkuru ar labo roku uz labā ceļgala.