PERSONĪBAS PILNVEIDOŠANAS CENTRS

Cilvēks, kurš nekad nav pieļāvis nevienu kļūdu, nekad nav mēģinājis ko jaunu. Alberts Einšteins

Sākums » Resursi » NLP » NLP tehniku kolekcija » 4×4 pozitīvās domāšanas minūtes

4×4 pozitīvās domāšanas minūtes

Lai trenētu savu zemapziņu vairāk izmantot pozitīvu pasaules skatījumu, iesakām trīs nedēļas (21 dienu) veikt šo vingrinājumu, kas sastāv no 4 daļām, katra 4 minūšu gara.  Dienā šis vingrinājums aizņems tikai 16 minūtes, bet pozitīvs rezultāts pēc 21 dienas būs jūtams ikvienam. Regulāri veicot šo vingrinājumu, dzīve iekrāsojas jaunās krāsās un dzīvot kļūst vieglāk. Iesākumā var būt iekšēja pretestība, bet ikviens var motivēt sevi, iekārdināt, lai šo uzdevumu būtu viegli veikt. Cilvēka misija šajā dzīvē ir dzīvot savu dzīvi – īstu, patiesu un priecīgu, tāpēc tīri savas domas. Mūsu domas ir kā dārzs, kurā jāizravē nezāles. 🙂

Vari izdomāt arī savu vingrinājuma versiju rakstiski.

  • 4 minūtes no rīta. Vēl guļot gultā, pirms esi sācis komunicēt ar pasauli, padomā par kaut ko labu par vienkāršām, reālām lietām, piemēram, cik labi, ka man ir silti, cik labi, ka sākusies diena, padomā, ko labu sagaidi no savas dienas kopumā un detalizēti apdomā rīta cēlienu – ko labu sagaidi – kafiju, gardas brokastis, rīta darbus mājās utt. Un tikai pēc tam celies augšā.
     
  • 4 minūtes, pēc rīta cēliena – dodoties uz darbu vai gatavojoties dienas darbiem mājās. Atvēli dažas minūtes pārdomām, kas šajā rītā jau bija labs, piemēram, uzmundrinošs rīta skrējiens, patīkama mūzika, gardas brokastis, kāds kompliments, laba saruna pie brokastu galda utt. Un padomā, ko labu tu no šīs darba dienas  sagaidi. Pat tad, ja gaidāms kas sarežģīts, apzināti domā par lietām, kas sagādās prieku – tas aktivizēs pozitīvu enerģiju un darbi veiksies labāk.
     
  • 4 minūtes, pēc darba dienas. Padomā, kas darbadienā bija labs, kas tev izdevās, varbūt tev bija laba saruna ar priekšnieku, saņēmi interesantu telefona zvanu, laba sadarbība ar kolēģi utt. Savās domās ignorē visu slikto, akcents ir tikai uz labo! Un tad padomā, kādu tu vēlies šo vakaru un darīsi, lai tas tāds būtu – varbūt tu sportosi, skatīsies labu filmu, lasīsi labu grāmatu, gatavosi garšīgas vakariņas…
     
  • 4 minūtes pirms aizmigšanas. Domās apzināti atceries, kas šovakar bija labs, un sagādāja vislielāko prieku. Pārskati visas dienas veiksmes un pozitīvos mirkļus – atceries dienu kopumā, centies paslavēt sevi un sūtīt pateicību visam, kas aizvadītajā dienā bija labs. Un aizmiegot, domā, ko labu sagaidi no rītdienas.