„Kā būt laimīgai attiecībās” treniņseminārs - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Tev tūlīt ir jārīkojas tā, lai virzītos uz saviem mērķiem. Veido neatliekamības sajūtu savā dzīvē. Lezs Brovns

„Kā būt laimīgai attiecībās” treniņseminārs

06.06.2015 Sarmīte Šmite,
M.A. NLP, personīgās meistarības trenere.

Publicēts DIEVIETEI.LV 2015. gada jūnijā (E.Sīga).

Personības pilnveidošanas centrā šobrīd notiek nodarbības „Kā būt laimīgai attiecībās”.

Ko tas īsti nozīmē un kāpēc šāda veida nodarbības noderētu katrai sievietei?

Jo mēs veidojam attiecības ar ģimeni, kolēģiem, draugiem un jebkur citur, kur komunicējam ar cilvēkiem. Bieži vien attiecībās piedzīvojam grūtības, jo nav nepieciešamo zināšanu kā uzlabot, mainīt vai noturēt attiecības. Šīs nodarbības palīdz vispirms izprast sevi, savas vēlmes, prioritātes, kāds ģimenes modelis ir pārņemts no vecākiem vai kuru uzliek sabiedrība. Izprast ko vēlamies no attiecībām un ko sagaidām no sava partnera.

Tā kā man ir iespēja piedalīties šajās nodarbībās, varu padalīties ar uzkrātajām zināšanām, ko esmu ieguvusi, iemācījusies pēc pirmajām trīs nodarbībām.

Nodarbības vada pasniedzēja Sarmīte Šmite, viņa man iepatikās uzreiz, jau no pirmās nodarbības ar savu pozitīvismu, enerģiskumu, starojumu, gudrību. Sapratu, ka man ar viņu nodibināsies lielisks kontakts un, ka esmu nonākusi pie īstās pasniedzējas.

Tātad par nodarbībām, vispirms bija jāmēģina izprast pašai sevi, kāds ir mans mērķis, ko es gribu iegūt no šīm nodarbībām. Saprast pašai priekš sevis, kāpēc man ir svarīgas attiecības. Kāds šobrīd ir manas ģimenes stāvoklis un vai mani tas apmierina. Izprast, kas ir tas, kas man šajās attiecībās ir jāiemācās.

Tā kā es esmu diezgan pārliecināta par sevi un saviem uzskatiem, tad iepriekš domāju, ka mani uzskati ir diezgan pareizi un, ka neko īsti nozīmīgu neesmu iemācījusies no attiecībām. Taču, kad mums sāka skaidrot, kas tad ir attiecības, kā ir jāizturas, sāku saprast, ka es patiesībā ļoti daudz ko varu mācīties no savām attiecībām ar līdzcilvēkiem. Jo attiecības ir tas, kā es attiecos pret otru cilvēku. Attiecības ir deja ar savu atspulgu. Mēs esam viens otra spogulis. Tad es sāku saprast, cik daudz patiesībā es esmu pieļāvusi kļūdas attiecībās, ka varēju uz situācijām reaģēt daudz savādāk, censties vairāk būt stabilai un nepavilkties uz katru izmesto āķi, bet gan pieņemt situāciju. Viss nav tikai melns vai balts, tas ir tāds, kādu krāsu mēs paši izvēlamies piešķirt.

Es mācos arī negatīvā lietā saskatīt kaut ko pozitīvu, tā vietā, lai dusmotos, es piedodu un uzrakstu pateicību, par to, ko es varu no šīs situācijas labu iegūt vai iemācīties. Jo pateicība nozīmē – savā dzīvē saskatīt labo.

Pateicoties šīm nodarbībām esmu sākusi vairāk paskatīties uz sevi no malas, sākusi vairāk analizēt kā es uzvedos un kāda ir mana un rīcība dažādās dzīves situācijās.

Esmu ievērojusi, ka apmeklējot šīs nodarbības, esmu palikusi mierīgāka, harmoniskāka un vieglāk pieņemu šobrīd notiekošās situācijas, tādas, kādas tās ir, nekritizējot, nedusmojoties, nemeklējot attaisnojumu.

Ļoti patīk meditācijas, tas man ir kaut kas jauns, ko iepriekš nebiju mēģinājusi, tā ir interesanta pieredze, caur kuru es iegūstu iekšēju mieru, sakārtotību, atbrīvotību un pozitīvu skatu uz dzīvi.

Daži knifiņi, kurus esmu iemācījusies šo trīs nodarbību laikā, kā sevi izprast un dzīvot vieglāk:

    Kas man sevī nepatīk un tad uzdot jautājumu – ko es tā vietā gribu?

    Kāpēc šis cilvēks ir ienācis manā dzīvē – kas man ir jāiemācās?

    Mainies pats un pasaule mainīsies līdzi.

    Es esmu tas par ko es domāju, man pieder tas, kam pievēršu uzmanību.

    Pasaule nav laba vai slikta – viņa vienkārši ir – vērtību mēs piešķiram paši.

    Par to kāda tipa cilvēks Tu esi, tāds kurš uzņemas atbildību vai noveļ to uz citiem.

    Rakstīt pateicības cilvēkiem, kas priekš Tevis ir kaut ko labu izdarījuši – pateicības nozīmē – savā dzīvē saskatīt labo.

    Lai iemīlētu sevi, pārstāj sevi kritizēt.

    Kad kāds cilvēks saka kaut ko negatīvu – iemācīties pateikt stop!

    Visu, kas ar mani notiek, vispirms pieņemt. Risinājums būs tad, kas nestresosi.

    Arī sliktajā ieraudzīt kaut ko labu.

    No tā par ko baidies attiecībās – to mēs piesaistam.

    Atļaujies paņemt laiku tikai sev.

    Neliec domai, domu galā.

    Nevis man ir problēma, bet gan uzdevums!

    Es varu būt neērta pret kādu, jo man ir jājūtas ērti priekš sevis.

Citi raksti

 • Cel savas akcijas

  Šis ir personību laikmets, un uzņēmums pirks tevi – personību, nevis vienu no masas. Vai atceries, kāpēc izvēlējies tieši konkrēto zobārstu vai kosmetologu, pie kura dodies gadiem ilgi? Vai dzirdēji par viņu labas atsauksmes? Reklāmas uzrunāja? Varbūt tev viņu ieteica? Kļūsti arī tu pamanāma un iemācies pārdot sevi gan esošajā uzņēmumā, gan konkurences tirgū, ja apsver domu par iespējamām pārmaiņām.

 • Kā dzīvot viegli?

  Jau gadu mēģinu atrisināt šo rēbusu – kā dzīvot viegli? Šis jautājums kļuvis aktuālāks par visiem citiem, un tā vietā, lai kunkstētu, ka nemitīgi jāskrien, mēģinu izdejot cauri dienai. Tā vietā, lai pārdzīvotu un šķiestu savu enerģiju izplatījumā, cenšos risināt problēmas uzreiz, nevis par tām pārdzīvot. Mēģinu noķert viegluma sajūtu ik dienas, un, zini – arvien biežāk izdodas!

 • Lai pusmūžs un vecums nav bieds

  Nopietnie un mazkustīgie noveco ātrāk!

 • „Kā būt laimīgai attiecībās” treniņseminārs

Mūsu klienti