Tavas 24 stundas – laiks pilnvērtīgai dzīvei - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Viena diena aizstāj trijas tam, kurš visu prot izdarīt laikā. Ķīniešu sakāmvārds

Tavas 24 stundas – laiks pilnvērtīgai dzīvei

09.10.2010 Lauma Lūse – Kreicberga
Konsultē Personības pilnveidošanas centra vadītāja,
personīgās meistarības trenere Indra Melbārde

Cik gan bieži sakām – nepietiek laika! Vēl biežāk nesaprotam, kurā dzīves mirklī dzīvojam – vai esam iestrēgušas pagātnē vai gluži pretēji – lidināmies sapņos par skaistu nākotni. Un mirklis paiet... tavas īstās dzīves kārtējais mirklis. Kā izmantot laiku savā labā? Kā efektīvāk to plānot?

Publicēts:
Žurnāls "UNA" 2010. gada oktobris

Bieži vien tieši mēs, sievietes, esam tās, kas apņemas izdarīt ļoti daudz, pat pārāk daudz – paspēt iztīrīt māju, izgludināt drēbes, sapost bērnus, skriet uz darbu, būt veiksmīgai savā profesijā, izņemt bērnus no skolas, uztaisīt pusdienas, tad vakariņas, labi izskatīties, vēl būt mīļai, uzmundrināt mīļoto, izravēt dārzu, nopirkt veļaspulveri, nomazgāt traukus, galu galā – ēst pareizi un veselīgi, ieskriet trenažieru zālē, atskriet mājās, sabučot bērnus, izlasīt pasaciņu... Un beigās ielīst gultā un atslēgties! Brīžiem ikviena no mums jūtas kā vāvere ritenī, varbūt pat nikna uz visu pasauli, kurā tev vienīgajai uz krūtīm uzlikts svara stienis, neļaujot tev elpot dzīvi. Bet tu vari elpot, ja vien pārkārto savas dzīves prioritātes un sakārto savas attiecības ar laiku. Jo vispār jau 24 stundās var paspēt būt arī laimīgai.
 
I Akceptē sevi, noskaidro savu tipu
Ir sievietes, kas vienmēr visu paspēj, viņas māk plānot laiku. Un ir tādas, kas var plānot vai neplānot, bet bieži nokavē, nekad nekas nesanāk, šķīvis izkrīt no rokām un beigās galvā iestājas juceklis, totāls haoss. Atkarībā no tā, kā uztveram laiku, visus cilvēkus var iedalīt divās lielās grupās – rietumu un austrumu tipa cilvēkos. Būtu svarīgi mēģināt atpazīt sevi, kuram tipam tu atbilsti vairāk, līdz ar to iespējams sakārtot attiecības ar laiku. Tas palīdzēs arī, komunicējot ar citiem cilvēkiem.
 
 • Rietumu tips – šie cilvēki ir ļoti precīzi un akurāti, apzināti vai neapzināti viņi izmanto laiku ļoti efektīvi, jo viņiem laiks ir nauda. Ja laiku varētu redzēt, viņi uz to skatās it kā no malas. Viņiem ir plānotāji, dienasgrāmatas, zināms dienas un pat nedēļas vai mēneša plāns, viņi zina, cik katram darbam nepieciešams atvēlēt laiku. Uz nākotni un pagātni viņi skatās no malas. Dažkārt šiem cilvēkiem var būt sarežģīti būt „šeit un tagad”, viņi nevar ilgstoši koncentrēties uz vienu lietu un var apstrādāt nelielu informācijas daudzumu, jo domās jau plāno nākošo darbu. Savukārt lielais pluss ir tas, ka to, ko viņi iesāk darīt, vienmēr cenšas arī pabeigt. Parasti viņi nospraustos mērķus sasniedz.
   
 • Austrumu tips – šie cilvēki izbauda laiku, tas rit caur viņiem. Viņi dzīvi uztver kā spēli. Viņi mēdz būt neprecīzi un hroniski kavēt. Ja tāds cilvēks saka, ka būs no rīta, būtu vēlams noskaidrot, kurā dienā no rīta. Viņiem ierasta lieta ir nokavēt un viņi pēc tam nejūtas vainīgi, toties viņi viegli var ilgstoši koncentrēties uz darbu. Ja viņi kaut ko dara, parasti izdara pamatīgi. Viņi var uzsākt vairākus darbus reizē, darīt darbu kvalitatīvi un rūpīgi, bet reti, kad visus pabeidz, viņi ir lieli sapņotāji un rada vīzijas. Tā ir viena no ģēnija īpašībām – maksimāli izbaudīt dzīvi.
 
Dzīvē mēdzam sastapt abas šīs galējības. Tam, kāpēc viens ir tāds un otrs pilnīgi citādāks, izskaidrojuma īsti nav. Lielu lomu spēlē iedzimtība un ģimenes pieredze. Pie mums vairāk novērojami rietumu tipa cilvēki. Ja esi precīzais rietumu cilvēks un nepārzini šo laika psiholoģiju, tu varbūt domā, ka cilvēks, kas kavē, nodarbojas gandrīz vai ar kaitniecību. Taču tā nav! Vienkārši šādi cilvēki ir jāpieņem. Pārsvarā laika plānošanas semināri ir orientēti uz rietumu tipa cilvēkiem, lai gan attiecības ar laiku vajadzētu mācīties tieši austrumu tipa cilvēkiem, bet viņiem šādas zināšanas lielākoties būtu kā ūdens caurā mucā. Ja mīļotais cilvēks vai darba kolēģis ir austrumu tips un bieži kavē, svarīgi to neattiecināt uz sevi personiski. Bieži vien mēs to uztveram kā necieņu. No otras puses – mūsu sabiedrībā ir pieņemts cienīt otra laiku, un tas ir panākumu pamatā. Skatoties uz saviem bērniem un pamanot viņos austrumu tipa iezīmes, būtu jāvirza viņi uz tādām profesijām, kur viņu īpatnības netraucēs darbam.  Matemātikas skolotājs, kurš ir austrumu tips un regulāri kavēs stundu sākumu, radīs problēmas gan sev, gan apkārtējiem. No otras puses – ja esi augsta līmeņa vadītāja, vīziju redzošais austrumu tips, tu vari nokomplektēt sev perfektu rietumu tipa komandu un strādāt veiksmīgi. Tu sapņo, bet pārējie to vienkārši izdara.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?
Dzīves meistarība ir mācēt pārvaldīt abus šos galējos punktus un nepieciešamības gadījumā izmantot pēc vajadzības. Mērķtiecīgi ar sevi darbojoties, var apzināti attīstīt savu vājo pusi – rietumu tips var iemācīties baudīt laiku un dzīvi, bet austrumu tips kļūt precīzāks. Bet vispirms jāsaprot, kuram tipam atbilsti vairāk un censties apzināti attīstīt pretējo pusi. Vissvarīgākais ir akceptēt sevi – vai nu to, ka tu kavē vai arī to, ka esi izcili punktuāla. Un tad skatīties, kā defektu pārvērst efektā, veikt korekcijas.
 
II Sakārto savu ikdienu!
Uzraksti tuvākās nedēļas vai mēneša darbus visās jomās, kas skar profesionālo dzīvi, sadzīvi, atpūtu un veselību, izveidojot garu sarakstu ar vismaz divdesmit uzdevumiem. Un tad šos darbus sadali pa grupām, iedalot
 • svarīgos un steidzamos,
 • svarīgos un nesteidzamos,
 • mazāk svarīgos un steidzamos,
 • mazāk svarīgos un nesteidzamos.
Vai zināji, ka tieši svarīgie un steidzamie darbi prasa visvairāk enerģijas, rada adrenalīnu un vislielāko stresu mūsu dzīvē? Jo tiem ir steidzams gala termiņš (piemēram, jānodod referāts vai iekavēta atskaite). Tieši šie darbi dažkārt paralizē mūsu dzīvi un, jā – rada vislielākos stresus un vislielākās jukas.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?
Ja uzrakstot uz papīra visus darbus, redzi, ka tuvākās nedēļas vai mēneša plānā pārsvarā ir svarīgie un steidzamie darbi, pilnīgi droši var teikt, ka tavā dzīvē ir liels stress un haoss. Lai tas tā nebūtu, ir vērts savu dzīvi sakārtot tā, lai lielākā daļa darbu kļūtu svarīgi, bet nesteidzami. Tas nozīmē, ka bērniem skolas grāmatas pērkam nevis augusta beigās, bet vasaras sākumā, referātu sākam rakstīt pāris mēnešus agrāk. Ja svarīgie nesteidzamie darbi tiek izpildīti laikus, automātiski stresainais lauciņš (svarīgie un steidzamie darbi) pamazām pazūd. Šī ir laba un viegli izdarāma terapija pašam ar sevi. Darot visu savlaicīgi, tu palielināsi savas dzīves kvalitāti – svarīgās lietas tu spēsi izdarīt labāk, varēsi baudīt procesu un galu galā – tu pārvaldīsi savu dzīvi. Ja spēj steidzamos un svarīgos darbus pārorientēt uz svarīgiem un nesteidzamiem darbiem, tad ideālā variantā mazāk svarīgie ar laiku pazūd vispār, tie kļūst neaktuāli.
Nenoliedzami starp mums ir sastopami arī „pēdējā brīža” cilvēki, kuriem stress rada adrenalīnu, un tas kļūst par dzinējspēku. Viņi spēj gāzt kalnus ļoti īsā laika posmā. Tas ir viņu psiholoģiskais ātrums un viņi būtu diskomfortā, ja tos mēģinātu pārveidot par lēnajiem. Ja ne tevi, ne apkārtējos netracina, ka tu visu dari pēdējā brīdī, tad viss ir o.k. Problēmas sākas, ja tas tevi neapmierina un traucē gan dzīvē, gan darbā. Tad ir svarīgi ņemt talkā „burvju nūjiņu” un svarīgos steidzamos savlaicīgi pārvērst nesteidzamos darbos. Vai zināji, ka „pēdējā brīža” cilvēkiem bieži vien priekšplānā izvirzās sekundārie labumi – bieži vien beigu termiņš vai iespējamās nepatikšanas spēj lieliski motivēt, arī tas, ka „gan jau citi palīdzēs”. Protams, tas viss strādā tikmēr, kamēr apkārtējie neatšifrē.
 
III Deleģē pienākumus, iegūsti laiku!
Nereti sieviete ir visu varošā un visu grib darīt pati, jo vislabāk māk tikai viņa. Bieži vien tas ir perfekcionisms – domājam, ka mēs protam to izdarīt daudz labāk, jo citiem nesanāk tik labi. Taču laiks, ko ieguldām, lai apmācītu otru, vienmēr atmaksājas, piemēram, bērnam pacietīgi iemācam, kā iztīrīt māju, sākot no izstāstīšanas, parādīšanas un pārbaudīšanas. Mamma, kura būs iemācījusi bērnam mazgāt traukus, īstajā brīdī paslavējusi un motivējusi, iegūs brīvas rokas un laiku sev ilgtermiņā.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?
Mācies deleģēt pienākumus – izvērtēt, kad tev noteikti pašai ir kaut kas jādara un ko iespējams uzticēt citiem cilvēkiem. Tas lielā mērā ir atkarīgs no mums pašām, cik daudz mēs ļaujam uz saviem pleciem uzkraut gan mājās, gan darbā. Tas ir pašcieņas un pašvērtības jautājums. Pienākumu deleģēšana veicina veselīgā  egoisma attīstīšanu. Nenoliedzami ir sievietes, kas gūst gandarījumu noskrienoties, jo viņas ir paspējušas būt visur un izdarīt neiespējamo. Ja sieviete jūtas gandarīta un gūst no tā baudu, tad viss ir kārtībā. Tas ir viņas ātrais un žiperīgais dzīvesveids. Mēs nepadarīsim holēriķi par flegmātiķi. Cits jautājums – dažkārt sievietes to visu uzņemas, mūkot no citām problēmām, no nesakārtotas privātās dzīves un sliktām attiecībām. Bieži vien tādēļ attīstās darbaholisms, sieviete sev uzsit pa plecu „es esmu tāda malacīte!”, tajā pašā laikā nemanāmi ar nezālēm aizaug personiskās dzīves lauciņš.
 
IV Uzzīmē dzīves apli un tiecies pēc simetrijas
Ļoti svarīgi balansēt starp dažādiem dzīves kontekstiem. Triecienniecei, kura strādā no rīta līdz vakaram un atpūtai vispār neatvēl laiku, agri vai vēlu uzdos veselība. Savukārt, ja sevi velti tikai ģimenei, tad aktuāls kļūst jautājums, kas notiks ar tevi pēc vairākiem gadiem, kad bērni būs izauguši un vīram būsi kļuvusi neinteresanta. Savas dzīves līdzsvarošana ir viens no ceļiem, kā ieviest kārtību savā dzīvē.
 
 1. „Es” un mana personiskā dzīve.
  Tu esi unikāla būtne – sieviete, ārpus ģimenes, darba un pienākumiem. Tas ir jautājums par tavu imidžu, veselību, izglītību, sevis papildināšanu, iepriecināšanu un palutināšanu. Tas ir jautājums par tevi kā īpašu cilvēku pasaulē.
 2. Ģimene.
  Tava māja, tavi mājas pienākumi, tavas attiecības ar mīļoto, radiniekiem, vecākiem, bērniem, draugiem.
 3. Darbs, bizness, karjera.
  Sfēra, kurā tu sevi apliecini darbā  un pelni naudu. Tas ir stāsts arī par to, vai tu savā dzīvē dari to, kas tev patīk, vai esi apmierināta ar savu darbu un atalgojumu. Tas ir stāsts par to, kādu tu iztēlojies savu sapņa darbu – vai vēlies savu biznesu vai strādāt kā padotā, vai vēlies normētu darbalaiku vai tev nepieciešams brīvais stils...
 4. Atpūta.
  Tavi vaļasprieki, hobiji, izklaides un „tusiņi” gan vienai pašai, gan ar mīļoto, gan bērniem.  
No personiskās dzīves meistarības viedokļa ir vērts savā dzīvē mēŗķtiecīgi plānot visus šos četrus dzīves kontekstus – laiku sev, ģimenei, darbam un atpūtai.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?
Tu vari uzzīmēt apli, kuru sadali kā torti četrās daļās – un tad, pārdomājot savas dzīves pēdējo gadu, izvērtēt, cik laika esi veltījusi sev, savai ģimenei, darbam un atpūtai. Kādai pat 70% no apļa aizņems darbs, citai – darbs būs tikai 20%. Katrai no mums šis aplis būs citāds. Taču tādā veidā tu iegūsi pārskatu par to, kāda ir tava dzīve. Ideālajā variantā tavs aplis tiek sadalīts četrās vienādās daļās – tikai tad tu dzīvo piepildītu un harmonisku dzīvi. Ja atklāj, ka tavā dzīves aplī ir milzīgs disbalanss, būtu aplami to mēģināt pārkārtot strauji – rīt uz brokastu laiku, paziņojot šefam – ziniet, es vairs nestrādāšu divarpus slodzes. Ja, piemēram, redzi, ka atpūtas lauciņš ir ļoti mazs, svarīgi nevis sākt ar darbu samazināšanu, bet ar mēģinājumu palielināt atpūtas jomu, iepriecināt sevi ar tīkamām lietām. Un visas izmaiņas veikt plūstoši – nelauzies sienā, kaitējot sev un traucējot citiem.
 
V Attīsti labo egoismu!
Tas ir jautājums par to, cik ļoti tu sevi mīli vai nemīli. Dažkārt, rūpējoties par citiem, viņus mīlot, lolojot un cienot, sieviete pilnībā atstājusi novārtā sevi. Ideālajā variantā 1/4 daļu dzīves tu plāno tikai sev! Tu apmeklē kursus, dodies uz peldbaseinu vai trenažieru zāli. Tu izvēlies to, kas tev patīk. Kāda sieviete apmierināti teic – viņa vakarā pēc darba sev pajautājot, ko viņa šovakar gribētu darīt. Varbūt baudīt putu vannu? Varbūt noskatīties kādu īpašu filmu... Izvēles iespējas dzīves baudīšanai ir lielas.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?
Būtu svarīgi apņemties, piemēram, līdz Jaunajam gadam šo jomu sakārtot dzīves jomu „Es pati”. Tas nozīmē, ka  tu apzināti plānosi un kripatiņu pa kripatiņai atvēlēsi laiku un enerģiju sev un arvien vairāk un vairāk to palielināsi. Apņemies, ka tu mācīsies baudīt dzīvi. Un nav nepieciešamas lielas pasaules apceļošanas idejas, ja nav pietiekamu līdzekļu. Iepriecinājumus var atrast arī bez maksas. Vissvarīgākais ir izvēlēties, ko tu pati gribi. Diemžēl daudzas sievietes ir aizmirsušas gribēt kaut ko tikai un vienīgi sev. Pašvērtība un pašcieņa rodas tikai tad, ja rūpējamies par sevi, mīlam un cienām sevi vairāk nekā citus. Jo bērni  novērtēs aktīvu un starojošu mammu vairāk, nekā, ja tu atdod citiem sevi bezgalīgi un tava dzīve ir viena vienīga upurēšanās. Un tad pienāks brīdis, kad tu nopūtīsies – kā tad tā? Es viņiem atdevu visu savu dzīvi, nu bērni ir izauguši, bet man pašai pāri nav palicis nekā. Tas, kā ikviena no mums dzīvo un sevi mīl, ir mūsu pašu atbildība.
 
VI Izvirzi konkrētus mērķus un tiecies uz tiem!
Katra no mums laiku uztver savādāk, taču nākotni vieglāk saskatīt, ja ir mērķi. Vai tu zini, ko vēlies no šodienas un šīs nedēļas? Vai zini, kas tev jāizdara līdz gada beigām? Pētījumi liecina, ka pasaulē ļoti precīzi savus mērķus zina tikai 5% cilvēku. Paradokss, bet izglītības sistēmā nav iekļauta mācība par mērķu izvirzīšanu. Šī joma jāapgūst pašmācības ceļā. Bet tas ir to vērts – iemācīties apzināties, ko es patiesi gribu savā dzīvē, nevis negribu, kā plānot savu dzīvi, izzināt sevi – ko vēlos pēc desmit gadiem, ar ko būs saistīta mana atpūta, kāds būs mans darbs. Tie cilvēki, kuriem ir daudz mērķu, daudz strādā un dara to ar prieku. Tas nenozīmē, ka cilvēki, kuriem nav mērķu, nestrādā. Viņi arī strādā, bet parasti uzrodas citi – radinieki, vīramātes, kaimiņienes, kas norāda, kā jādara labāk, kur braukt atpūsties un ko darīt atvaļinājuma laikā. Taču, ja tu zini, ko vēlies dzīvē, tad tu uz to sekmīgi virzies, sabalansējot savas intereses ar sev tuviem cilvēkiem.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?  
Pašlaik situācija pasaulē mainās tik strauji, ka nezinām, kas notiks pat pēc mēneša, kur nu vēl pēc gada vai pieciem gadiem. Bet svarīgi ir globāli plānot savu dzīvi vismaz desmit gadus uz priekšu – iedomāties, kādu tu vēlies savu dzīvi, ko vēlies tajā redzēt. Kāda būs tava izglītība, kāds būs tavs svars, kāda ģimene, kā tu vēlies atpūsties, kādos apstākļos dzīvot.  Ir svarīgi gribēt daudz un nedomāt par to, kādi „x” vai „y” notikumi būs pa vidu. Piemēram, tu gribi dzīvot skaistā savrupmājā, tu paturi galvā šo mērķi, un tāpēc tev nesāp sirds, ka pagaidām tā visa nav, jo tu plāno, darbojies un tiecies uz to. Bieži vien kritiskais prāts lielos mērķus izvirza, balstoties uz šodienas iespējām, taču tā ir kļūda. Sapņot vajag – daudz un bieži! Priecājos, ka pēdējā laikā arvien biežāk izdod labu literatūru par vizualizēšanas nozīmi. Bet ir jāatceras – viena lieta ir izvirzīt mērķus, cita – ko esi gatava darīt, lai tos piepildītu? Galvenais kontrolieris, vai izvirzītais mērķis ir gana labs, ir atbildēt uz jautājumu – vai es patiešām to gribu? Vai es patiesi gribu attiecības? Vai es automašīnu vispār gribu? Ja cilvēkam ir patiesa vēlme, tad viņam ir iekšēja motivācija, viņš vienalga atradīs iespēju, kā sasniegt mērķi. Pareizi formulēts sirdsmērķis ir tad, kad acis staro, un enerģija burtiski strāvo. Tu nevis kalpo mērķim, bet tik ļoti to gribi, ka visa iekšējā būtība meklē visas iespējas, lai tas tiktu realizēts. Ja tev kādi apstākļi liedz elpot, tad tevī atraisīsies milzu spēks, lai tu spētu ievilkt elpu. Līdzīgi ir ar mērķiem – izvirzi tādu mērķi, ko tu no sirds vēlies un kuram tu redzi galarezultātu. Tie ir laimīgi cilvēki, kas to ir iemācījušies, jo viņi no dzīves saņem visu, ko grib. Pasaulē ir daudz enerģijas, lai piepildītu visu cilvēku labos mērķus, bet trūkst sirdsmērķu... Daudzi, diemžēl,  paši nezina, ko grib... Dzīve ir viena un ir jādzīvo tā, lai tā būtu skaista, lai varētu dziedāt savu dziesmu, dzīvot savu īsto dzīvi. Tad visapkārt būs tevis pašas radīta un veidota dzīve, un cilvēki tev apkārt būs tevis izvēlēti, nevis kā pagadās. Jo patiesībā viss, ko tu gribi, piepildīsies. Tiem, kas nezina, ko dzīvē grib, gana labs ir vingrinājums, kā formulēt mērķus:  uzraksti piecas lietas, ko tu, piemēram, šovakar negribi darīt. Tad šīs idejas neitralizējam, pārvelkot pāri krustu un uzrakstām to vietā piecas lietas, ko gribam darīt. Piemēram, es nevēlos šodien doties gulēt vēlu, pārfrāzējam – es vēlos šodien doties gulēt savlaicīgi – plkst. 22. Vēl viens piemērs. Es nevēlos atkal Ziemassvētkos rīkot lielas viesības, pārfrāzējam – es vēlos Ziemassvētkus svinēt kopā ar savu ģimeni šaurā lokā.
 
VII Neskaties pagātnē. Tas laiks ir pagājis...
Tu jau droši vien zini, ka īstais mirklis ir tagad, tikai tagadnē var izbaudīt īsto dzīves garšu. Īstā dzīve ir „šeit un tagad”. Taču dažkārt sievietēm ir vilšanās, dažādas negācijas, nodevības pagātnē, varbūt vīrs aizgājis, darbs zaudēts... Nereti par ieradumu kļūst hroniska skatīšanās atpakaļ, kur varbūt vajadzēja darīt citādāk, un vispār – dzīve  man pāri nodarījusi. Visas domas automātiski ved pagātnē.
 
Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti?
Ir iespējams mainīt domāšanu – izvēlēties dzīvot vakar vai domāt par to, kas ir tagad un plānot to, kas būs rīt. Domāšana jāpagriež nākotnē, bet dzīve – tagadnē. Kas šodien labs notika? Ko es sagaidu no rītdienas? Varbūt iešu uz filmu, būs tikšanās darbā ar interesantu klientu. Ir iespējams mākslīgi fokusēt domas nākotnē, jo nav lietderīgi pārlieku  rakņāties pagātnē. Parasti līdz 20 gadu vecumam laiku uztveram kā saulaino bērnību, pēc tam sākas reālā dzīve, kāda nu katrai tā ir – kādai superlaimīga, kādai mazāk laimīga, kādai dzīve sākās 22 gadu vecumā, kad viņa apprecējās, kādai citai – 25 gadu vecumā, kad viņa izšķīrās. Kad sieviete vēlākajos gados nonāk dzīves krustcelēs, viņa redz savu pagātni kā uz delnas, sāk iedziļināties visā, ko būtu varējusi darīt citādi un ko vairs nav iespējams izmainīt. Lai kāds šobrīd būtu tavs vecums, skaties uz priekšu. Jādzīvo būs līdz deviņdesmit, simts gadiem un tev vēl priekšā tik daudz gadu, kurus tu vari nodzīvot labāk, kā iepriekšējos... Tāpēc ir vērts iemācīties mieru un harmoniju, plānot laiku, izvirzīt mērķus un skatīties nākotnē. Tu vari iemācīties būt laimīga, lai visus nākamos gados nodzīvotu vienkārši superīgi. Ikvienā no mums ir visas atbildes un risinājumi, tikai pieņem, mīli un lolo sevi! Izzini sevi un lepojies ar sevi!

 

 

Citi raksti

Mūsu klienti