NLP pasaka par trim Sivēntiņiem un Vilku - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Tava attieksme, nevis apdāvinātība, noteiks, cik tālu tiksi. Zigs Ziglars

NLP pasaka par trim Sivēntiņiem un Vilku

NLP pasaka par trim Sivēntiņiem un Vilku
NLP praktiķi sapratīs :)

Pasakas autori:
Normunds Andersons, Zane Lībiete-Zālīte,
Dace Kalēja un Roberts Vildavs

(2013. gada NLP praktiķi)

Reiz sensenos laikos skaistā mežā, kur zied smaržīgas puķes un dzied putni, dzīvoja trīs sivēntiņi: Vizuālis, Audiālis un Kinestētiķis. Uz dzīvi viņi raudzījās pozitīvi, četras reizes dienā četras minūtes domāja par labām lietām, labprāt runājās viens ar otru, reizēm pastrīdējās, jo bija ļoti dažādi. Dažreiz gadījās arī Karpmana trīsstūris. Katram sivēntiņam bija savas prasmes, spējas, talanti, uzskati un vērtības. Pēkšņu emociju uzplūdu gadījumos viņi lēkāja Alfabētu un mēģināja izjaukt viens otra paternus. Sivēntiņi ļoti labi prata viens otram izteikt kvalitatīvu vērtējumu.

Tajā pašā mežā dzīvoja Vilks. Kādu dienu, ejot pa laika līniju, kas ved uz pilnību, viņš nejauši uzdūrās sivēntiņu villai. Vilks sevi uzskatīja par veiksminieku, bieži izmantoja 21 lapiņas tehniku un veiksminieka stratēģiju, taču vienmēr aizmirsa pārbaudīt savu mērķu ekoloģiju. Ieraugot sivēntiņu skaisto mājokli, Vilkam radās mērķis to iegūt sev un sivēntiņus apēst. Viņš paslēpās krūmos un ātri izstrādāja Volta Disneja stratēģiju.

Pēc tam Vilks ar lingvistisko atslēgu palīdzību centās atvērt villas durvis, taču nesekmīgi. Sapratis, ka karte nav teritorija, un problēma ir neveiksmīgi formulēts uzdevums, viņš izmēģināja Vēziena tehniku, un šoreiz viņam izdevās iekļūt iekšā.

Sākumā Vilks mēģināja izveidot raportu ar sivēntiņiem, taču viņa fizioloģiskie marķieri liecināja par citiem mērķiem un metamodelī parādījās izkropļojumi. Sivēntiņi viens otram veica ātro baiļu ārstēšanu un izmainīja Vilka vizuālo submodalitāti uz mazu kucēnu.

Vilkam tomēr izdevās noķert vienu no sivēntiņiem, un viņš teica:

- Vai tu zini, ko šodien nozīmēs T.O.T.E.? Tas nozīmēs: "Tevi, Oranžais, Tagad Ēdīšu!!!"

Notvertais sivēntiņš uzreiz iebilda, ka neesot vis oranžs, bet rozā, un abi pārējie sivēntiņi uzreiz ieteica Vilkam pārbaudīt mērķa ekoloģiju, lai nesanāk Enkuru sadursme. Vilks sāka domāt, saprata, ka ir pārāk asociējies, disociējās, palaida vaļā sivēntiņu un nostājās metapozīcijā. Pēc tam viņš paraudzījās uz situāciju no II pozīcijas un saprata, ka steidzami nepieciešama konflikta daļu integrācija. Sivēntiņi arī bija gatavi palīdzēt un piedāvāja Vilkam lomu filmā "Jaunas Uzvedības Ģenerators. Atgriešanās".

Kamēr Vilks apdomāja priekšlikumu, sivēntiņi viņu kārtīgi noenkuroja. Vilks aprunājās ar savām daļiņām, izmantojot 6 soļu refreimingu, saprata savus sekundāros izdevīgumus un teica:

- Veči, jums gan spēcīgs verbālais refreimings sanāca!

Pēc tam sivēntiņi koučinga sesijā palīdzēja Vilkam izvirzīt jaunus mērķus visos dzīves kontekstos un pārbaudīt to ekoloģiju ar Dekarta koordinātām. Vilks aiz prieka apraudājās, izvilka Godivas šokolādi un piedāvāja to sivēntiņiem. Tā viņi tālāk draudzīgi dzīvoja ilgi un laimīgi un beigās atklāja arī savu būtību un misiju. Par to, kāda tā bija, gan stāsta cita pasaka.

Mūsu klienti