Par kamieli - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Labākais veids, kā uzlabot sev garastāvokli, ir uzlabot garastāvokli citiem. Marks Tvens

Par kamieli

Saulrieta laikā, kad saule jau tikpat kā bija norietējusi, kādā tuksneša ciemā uz sava kamieļa ieradās Gudrais. Viņš nokāpa no kamieļa un palūdza kādam ciema iedzīvotājam ūdens malku.
„Lūdzu!”- sacīja zemnieks un pasniedza gudrajam trauku ar ūdeni.
Gudrais izdzēra trauku. „Pateicos tev!” viņš teica. „Vai varu tev kā palīdzēt, pirms turpinu ceļu?”
„Vari”, atteica zemnieks. „Mūsu ģimenē izcēlies strīds. Es esmu jaunākais no trim brāļiem. Mūsu tēvs nesen nomira. Tas kungs paņēma viņa dvēseli. Visa viņa bagātība sastāvēja no neliela kamieļu ganāmpulka. Ja runāju precīzi – kamieļi ir septiņpadsmit. Savā testamentā Tēvs raksta, ka puse no ganāmpulka pienākas manam vecākajam brālim. Trešā daļa – vidējam brālim, bet viena devītdaļa man. Kā mums sadalīt septiņpadsmit kamieļus? Mēs nevēlamies nokaut dzīvniekus, jo dzīvi tie ir vērtīgāki”.
„Aizved mani uz tavu māju”, sacīja gudrais.
Iegājis mājā, viņš redzēja, ka pie pavarda sēž divi brāļi, atraitne un viņi kaislīgi strīdas. Jaunākais brālis tos pārtrauca un norādīja uz viesi.
„Nestrīdieties!” sacīja gudrais. „Domāju, es varēšu jums palīdzēt. Es uzdāvināšu jums savu kamieli. Un tad jums būs astoņpadsmit kamieļu. Pusi no kamieļiem saņems vecākais brālis. Viņš saņems deviņus dzīvniekus. Trešā daļa pienākas vidējam brālim – tas ir – seši kamieļi. Un vienu devīto daļu iegūs jaunākais brālis – tātad divus kamieļus.”
„Jā, bet kopā sanāk tikai septiņpadsmit kamieļi”, brīnījās jaunākais brālis.
„Tieši tā. Laimīgas sagadīšanās pēc, liekais kamielis izrādās tieši tas, kuru es uzdāvināju. Ja jūs to man atdotu, es varētu turpināt savu ceļojumu.”
Tā viņš arī izdarīja.

Ar ko NLP atgādina astoņpadsmito kamieli? To var izmantot jebkurā situācijā, kā to izdarīja gudrais, un ar tā palīdzību var ātri un vienkārši, uz visiem laikiem, risināt problēmu, bet pēc tam tas pazūd, it kā nekad nebūtu bijis…

Mūsu klienti