9. eneatips: Utopists – Miera nesējs - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Gars bagāts top no tā, ko saņem. Bet sirds top bagāta, vien sevi atdodot. Mirdza Ķempe

9. eneatips: Utopists – Miera nesējs

Uzvedība

Devītnieka talants ir sajust apkārtējo atmosfēru un viņam ir nepārvarama tieksme veidot un noturēt tajā harmoniju. Tiecoties veidot šo harmoniju viņš izvēlas ignorēt savas personīgās vajadzības, lai tik nebūtu konfliktu. To Devītnieks panāk iegrimstot citos cilvēkos un pilnībā pieņemot viņus. Viņš spēj skatīties uz situāciju no dažādām pusēm, iekāpt otra cilvēka kurpēs, pateicoties tam viņš ir lielisks starpnieks. Devītniekam grūti atteikt otram cilvēkam, bet, kad viņš saka: “Jā”, tas nozīmē tikai to, ka: “Jā, es Tevi sadzirdēju”. Tas nebūt nenozīmē, ka Devītnieks kaut ko darīs. Viņam mēdz būt grūti pabeigt svarīgu projektu, jo novēršas uz citiem darbiem, kuri šķiet tikpat svarīgi, kā esošais uzdevums.

Iespējams, piederi pie 9. tipa, ja šos apgalvojumus vari attiecināt uz sevi:

 • Tu centies izvairīties no konfliktiem, un Tev ir grūti, skaidri pateikt, ka nevēlaties kaut ko darīt;
 • Tu viegli saredzi visus skatupunktus un lēmumu pieņem, ievērojot visus redzējumus;
 • Tev ir milzum daudz laika: “Par to es padomāšu rīt.”
 • Tev vieglāk ir noteikt - ko nevēlies, nekā to - ko vēlies;
 • Tu viegli atstāj novārtā savas vajadzības, dodot priekšroku citu vajadzībām;
 • Bieži vien Tu jūti, kā “saplūsti” ar citiem cilvēkiem, mūziku, dabu;
 • Tev ir spēja sniegt atbalstu un Tu esi uzmanīgs pret to, kas ir svarīgi citiem cilvēkiem;
 • Tu uzlādē savas “baterijas” esot vienatnē, tomēr apkārtējo cilvēku atzinība ir kā atbalsts;
 • Dažreiz Tu jūti, ka Tevi nepamana, tomēr jūties labāks par citiem.

Stress

Stress Devītniekam būs tad, kad šķita, ka laika pilnīgi pietiek, bet pēkšņi termiņš ir klāt. Kad publiski jāpauž pretējs viedoklis vai lēmums jāpieņem ātri, bet laika tam atvēlēts maz. Kad apkārt ir spriedze, ieilgusi konflikta situācija vai ir spiediens. Stresa faktors būs arī slikta emocionāla atmosfēra mājās vai darbā. Tad Devītnieks pāriet Sešiniekā. Viņa pozitīvajā dzīves uztverē parādās robs, caur kuru atklājas šaubas un pesimisms. Pieaug trauksme un viņš sagaida citu cilvēku nosodījumu un dusmas. Stresā Devītnieks pievēršas atkārtotai problēmas apsvēršanai prātā. Var aizrauties ar idejām vai attiecībām, kas, viņuprāt, varētu garantēt lielāku drošību un stabilitāti. Pozitīvs šīs pārejas aspekts ir tas, ka Devītnieks sāk rūpēties par sevi un savām interesēm, viņam parādās ticība sev un spēja rīkoties patstāvīgi.

Komforts

Kad apkārt valda patīkama un draudzīga atmosfēra. Attiecībās ar tuviem cilvēkiem ir saprašanās, harmonija un Devītnieku pamana. Kad neviens neizdara spiedienu un nesteidzina. Kad apkārt viss ir pazīstami, tad Devītnieks pāriet Trijniekā. Šo pāreju viņš izjūt kā spēka un enerģijas pieplūdumu un labprāt ar to dalās. Uz šī viļņa Devītnieks spēj fokusēties uz savu mērķu sasniegšanas un panākumu gūšanas. Viņš ļauj sevi pamanīt, kļūst harizmātisks un gūst lielāku popularitāti apkārtējo cilvēku vidū. Devītnieki sāk apzināties savu vērtību, uzņemas atbildību un viņam kļūst svarīgi, lai viņu mīl tādu, kāds viņš ir. Komforta pārejas izaicinājums ir tas, ka Devītnieks spēj efektīvi strādāt garas stundas, bet, kad darbs paveikts, enerģija var izsīkst un pazust.

Motivācija

Slinkums – Psiholoģiskais slinkums. Tā ir tieksme saglabāt harmoniju un iekšējo mieru. Lai to panāktu Devītnieks nospiež visus savus impulsus un emocijas, kas var iztraucēt iekšējam vai ārējam mieram. Lai nospiestu dabiskos impulsus tiek tērēts daudz enerģijas, kas noved pie spēku izsīkuma, tāpēc rodas nepieciešamība atpūsties.

Fiksācija (pamatstratēģija)

Bezdarbība - Īstenot vēlmes un realizēt sapņus, tas ir grūti, jo var radīt daudz problēmu. Labāk, lai viss ir tā kā tagad, lai tik nebūtu sliktāk un viss nokārtojas pats par sevi. Vēlme norobežoties, būt mierīgam un izvairīties no konfliktiem ir tik stipra, ka Devītnieks visos iespējamajos veidos, visur un vienmēr, cenšas veidot un uzturēt harmoniju.

Stiprā puse

Enerģija - Spēja aktīvi darboties, pat ja tas izraisa diskomfortu un traucē iekšējām mieram. Gatavība kaut ko mainīt, lai dzīvotu tādu dzīvi, kādu vēlos.

Būtība

Mīlestība -  Sajūta, ka Visumā viss ir radīts ar mīlestību un tiek mīlestības virzīts. Šis spēks ir viss un ir iemesls visam.

Attīstības ceļš

Devītnieka attīstības ceļš sākas no prasmes par sevi parūpēties un spēju rīkoties tieši tagad. Kad viņš atjauno piekļuvi savām dusmām un spēj ieskatīties sevī, lai saprastu: “Gribu vai negribu?” Tad Devītnieks saņem piekļuvi patiesās būtības īpašai izpausmei, kurā var skaidri un gaiši komunicēt ar apkārtējiem cilvēkiem un sajust patieso mīlestību un tās izpausmi it visā un visur.

Dzīves uzskati:
 

 • Man nedrīkst būt savas vēlmes un es nedrīkstu pārāk skaļi par sevi paziņot;
 • Agresija vienmēr ir nepatīkama un postoša;
 • Man jābūt maigam un patīkamam cilvēkam, komunikācijā ar citiem;
 • Es neesmu svarīgs;
 • Ja es sākšu izteikt savu viedokli, tad tas var izraisīt konfliktu un diskomfortu;
 • Notikumi paši ar mani notiek;
 • Bieži vien es izvēlos atslābināties un neiesaistīties notiekošajā. Lielākā daļa problēmu atrisinās pašas no sevis;
 • Ja dzīvē ne pārāk izcelties, tad arī problēmas ies secen.

Devītnieku pārstāvji

Mūsu klienti