7. eneatips: Avantūrists – Entuziasts - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Ledus kalns virzās tik vareni tāpēc, ka septiņas astotdaļas tā atrodas zem ūdens. Aleksandrs Afinogenovs

7. eneatips: Avantūrists – Entuziasts

Uzvedība

Septītnieks dzīvo ar uzskatu, ka Pasaulē ir bezgalīgi daudz iespēju un viņam ir nepārvarama tieksme tās visas realizēt. Septītnieku virza uz priekšu viss jaunais un iedvesmojošais, tāpēc viņš nemīl rutīnu. Septītnieks ir jautrs, pozitīvs, spontāns un apburošs cilvēks, kurš mīl brīvību. Viņš ir ļoti kreatīvs, ģenerē lieliskas idejas, tikai viņam nav laika tās visas realizēt. Kad Septītnieks iespaidojas, savaldzinās ar savām idejām, tad staigā apkārt, savaldzina un aizrauj arī citus. Negatīvās emocijas viņam ir aizliegtā tēma, tāpēc Septītnieka talants ir tās nepamanīt, jo viņš tic, ka no jebkura citrona var pagatavot limonādi un uztver negatīvo, tikai kā dzīves pieredzi.

Iespējams, piederi pie 7. tipa, ja šos apgalvojumus vari attiecināt uz sevi:

 • Tevi viegli iedvesmo cilvēki, pieredze un viss jaunais;
 • Tu gribi saglabāt pozitīvu noskaņojumu, un Tev ir viegli mainīt apkārtējo garastāvokli;
 • Tu radi sev daudz iespēju, un Tev nepatīk, kad Tevi apspiež;
 • Tevi pārsteidz tas, ka citi cilvēki var uzskatīt, ka dzīve ir smaga un problemātiska;
 • Kad Tev rodas dziļas un sāpīgas emocijas, Tu viegli radi tām skaidrojumu;
 • Tava pievilcība ir aizsardzība, aizrunājot otru cilvēku, Tu izvairies no konfliktiem;
 • Tev ir īpaša spēja izdomāt jaunas idejas un koncepcijas;
 • Tava galva ir pilna ar idejām un plāniem un labi, ka ne visi no tiem īstenojas.

Stress

Stress Septītniekam ir tad, ja viņu iedzen rāmjos, izvirza stingras prasības, kāds izdara spiedienu vai tuvojas termiņa beigas. Kad jāatbilst citu cilvēku gaidām vai jādod kāds nopietns solījums. Kad plānu ir tik daudz, ka grūti paspēt apmeklēt visu. Kad viņš pamana kā realizēts ir mazāk nekā gribētos, tad Septītnieks pāriet Vieniniekā. Stresā viņam aktivizējas iekšējais kritiķis, kurš grauž un liek novest darbu līdz iekšējā standarta atbilstībai. Septītnieks sāk pievērst uzmanību detaļām un izpildāmā uzdevuma kvalitātei, atrodot savā darbā trūkumus, labo tos. Stresā var parādīties nepieciešamība sevi ierobežot un vēlme salīdzināt ar citiem: “Es esmu labāks vai sliktāks?” Pozitīvais šīs pārejas aspekts ir tas, ka Septītnieks sāk vairāk strādāt un noved iesākto līdz galam. Spēj salikt prioritātes un ievest kārtību savā haotiskā dzīvē.

Komforts

Kad Septītnieks ir resursu pilns un pacilātā emocionālā stāvoklī. Kad piedzīvotā ir pietiekami daudz. Kad viņam viss izdodas tā, kā gribās: dzīve ir prieka pilna, tad nāk īslaicīgs gandarījums un Septītnieks pāriet Pieciniekā. Viņš palēninās un kļūst mierīgāks. Spēj palikt vienatnē un viņam nav vajadzības zvanīt, skriet vai kaut kādā veidā pašam sevi uzjautrināt. Komfortā Septītnieks sāk saprast, kas nesīs patiesu noderīgumu. Viņš iegūst piekļuvi savai iekšējai pasaulei, pārstājot izstumt no apziņas sāpes. Spēj baudīt katru dzīves mirkli, būt “šeit un tagad” un baudīt savas sajūtas. Šīs pārejas izaicinājums var kļūt saskarsme ar vientulības un bezjēdzības sajūtu, tāpēc no malas viņš var izskatīties noslēgts un nomākts.

Motivācija

Rijība – Vēlme piepildīt neapzināto badu pēc mīlestības un prieka, virza Septītnieku meklēt jaunus, spilgtus iespaidus. Aizraujoties ar jauno un patīkamo viņš izvairās tikties ar mazāk patīkamiem iekšējiem pārdzīvojumiem. Jo Septītnieks tic, ja viņš apstāsies un nenovērsīsies uz pozitīvo ārpusē, viņam no iekšienes uzbruks kaut kas briesmīgs.

Fiksācija (pamatstratēģija)

Plānošana - Plānošana ir veids kā izvairīties no iekšējās trauksmes. Uzmanības fokuss nākotnes daudzos plānos, ļauj novērsties no tā, kas neapmierina tieši šobrīd. Krāsainie plāni-prodžekti kā šampanieša burbulīši apreibina un uzjautrina. Plāni prātā tiek izdzīvoti tik dzīvi un reāli, ka vairs nav vajadzības tos realizēt.

Stiprā puse

Prāta skaidrums - Tā ir spēja atrasties tagadnē, baudīt katru mirkli un notiekošo, bez gaidām par emocijām un domām, kas rada nemieru.

Būtība

Jutīgums - Jutīgums ir spēja izjust piederību dzīvei. Vienotība un saikne ar visu, caur emocijām un sajūtām. Atrašanās prieka pilnā tagadnē.

Attīstības ceļš

Septītnieka attīstības ceļš sākas no prasmes atrasties šeit un tagad, neatkarīgi no tā, kas notiek. Pieņemt un izdzīvot, tā saucamās, negatīvās emocijas, nemūkot no tām pozitīvākā, krāsainākā ārpasaulē. Tad Septītnieks saņem piekļuvi patiesās būtības īpašai izpausmei - spējai ar skaidru prātu un sirdi uztvert realitāti, ar pateicību pieņemt to, ko dzīve dod un piepildīt sirdi ar patiesu prieku.

Dzīves uzskati:
 

 • Dzīve ir dota tam, lai to baudītu;
 • Ja es pārāk stipri kaut kam vai kādam pieķeršos, tad man var nodarīt pāri;
 • Tuvas attiecības ir bīstamas, tās pārāk daudz no manis prasa un apdraud manu brīvību;
 • Jauni plāni, cilvēki un idejas vienmēr ir aizraujošākas, nekā zināmi un ierasti cilvēki un lietas;
 • Ir pilnīgi dabiski saņemt no dzīves to, ko vēlies;
 • Ir daudz prātīgāk koncentrēties uz iespējām un pozitīvismu nekā uz sarežģījumiem un neveiksmēm;
 • Katrā situācijā var atrast resursu.

Septītnieku pārstāvji

Mūsu klienti