3. eneatips: Godkārīgais – Sasniedzējs - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Ja tev pajautās, kas ir derīgāks - saule vai mēness? - atbildi: mēness. Jo saule spīd dienā, kad tāpat ir gaišs, bet mēness - naktī. Kozjma Prutkovs

3. eneatips: Godkārīgais – Sasniedzējs

Uzvedība

Trijnieks 24 h diennaktī redz sevi savos mērķos un daudz strādā, lai tos sasniegtu. Kad viens mērķis tiek sasniegts, viņš neapstājas, bet turpina ceļu uz vēl vismaz 5 jauniem mērķiem. Trijnieka talants ir nolasīt citu cilvēku gaidas un viņam ir nepārvarama tieksme tām atbilst. Trijnieks ir elastīgs un veiksmīgi pielāgojas cilvēkiem, apstākļiem un situācijai, uzvelkot sava veida masku. Un ar laiku vairs nesaprot, kur ir viņš, kur viņa izpatikšanas maska. Trijnieks asociē sevi ar to, ko viņš dara. Tāpēc Trijnieks daudz strādā, lai sasniegtu aizvien jaunas un jaunas virsotnes.

Iespējams, piederi pie 3. tipa, ja šos apgalvojumus vari attiecināt uz sevi:

 • Galvenais Tavā dzīvē - efektivitāte, produktivitāte, mērķi un rezultāti;
 • Tev ir svarīgi gūt panākumus un izvairīties no izgāšanās;
 • Tu visu sevi atdod darbam un identificē sevi ar šo darbu – Tu esi tas, ko Tu dari;
 • Tev ir viegli nolikt malā emocijas, un Tev bieži vien tam nepietiek laika;
 • Tev viegli padodas spēlēt pēc noteikumiem, un Tu spēlē to lomu, kuru nepieciešams spēlēt, lai sasniegtu savu mērķi;
 • Tev ir grūti nebūt aktīvam un Tu atpūties, piemēram, kaut ko kārtojot vai remontējot;
 • Tev viegli padodas koncentrēties uz ilgtermiņa mērķiem, kā arī atrast dažādas iespējas un ceļus, lai tos sasniegtu;
 • Ja nepieciešams, Tu vari mainīt lomas un imidžu, Tev piemīt “hameleona” īpašības;
 • Tu viegli motivē citus cilvēkus un esi lielisks paraugs, kuram gribas līdzināties.

Stress

Stresu Trijniekam izraisa profesionāli apdraudējumi, neveiksmes vai viņa sasniegumu neatzīšana un neapbrīnošana. Stresu var izraisīt arī situācija, kad kāds no tuviem cilvēkiem sāk paust negatīvas emocijas un viņu ierastā loma vairs nefunkcionē, kā iepriekš. Stresa faktors būs arī tad, ja ilglaicīgi jādara to, kas neinteresē. Vai dzenoties pēc panākumiem viņš uzņemas pārāk daudz un netiek ar to galā. Tad Trijnieks pāriet Devītniekā. Viņam pēkšņi kļūst grūti salikt prioritātes un izlemt, kuram darbam ķerties klāt, viss šķiet vienlīdz svarīgs un nesvarīgs. It kā pazūd enerģija un nav spēka kustēties uz priekšu. Kļūst izklaidīgi un nesavākti. Pozitīvais šīs pārejas aspekts ir tajā, ka Trijnieks beidzot atslābinās, pārstāj dzīties pēc sasniegumiem un tas rosina atklāt savas patiesās jūtas.

Komforts

Komforts Trijniekam ir tad, kad darbi iet no rokas, kad nospraustie mērķi tiek sasniegti un tas izraisa patiesu apbrīnu apkārtējos cilvēkos. Komforta stāvoklis iestājas arī pēc situācijām, kad Trijnieks pārliecinās, ka emocionālā dzīve ir vērtīga. Tad viņš pāriet Sešiniekā. Trijnieks atsakās no savām maskām, atbrīvojas no mērķiem un sāk sevis izzināšanas ceļu. Un pirms ķerties klāt kārtējam projektam, spēj izvērtēt, vai tas tiešām ir viņam vajadzīgs. Pārstāj žilbināt ar saviem spožajiem sasniegumiem un komunikācijā kļūst vienkāršs, patiess un tiešs. Spēj atklāt savas patiesās jūtas. Komforta pārejas izaicinājums ir bailes kļūt atmaskotam, šaubas par savām jūtām un trauksme par to, ka apkārtējie viņā vilsies.

Motivācija

Apmāns / Pašapmāns – Lai panāktu apkārtējo pieņemšanu un apbrīnu, Trijnieks kļūst par veiksmīgu, apgūst konkrētas īpašības un sasniedz noteiktu statusu. Dara visu,  kas tiek novērtētas tieši tajā sabiedrībā, kurā viņš atrodas, lai saņemtu šo cilvēku pieņemšanu un apbrīnu, tādā veidā zaudē kontaktu ar patieso sevi.

Fiksācija (pamatstratēģija)

Godkārība - Svarīgs imidžs un statuss. Tik svarīgi atstāt veiksmīga un kompetenta cilvēka iespaidu, ka var kaut ko piepušķot, palaist miglu acīs, un visu, kas stājas ceļā, biežāk tās ir jūtas, savstarpējās attiecības vai savas vajadzības, veiksmīgi apiet un ignorēt. Jo svarīgākais ir mērķi un to sasniegšana.

Stiprā puse

Godīgums - Būt godīgam pret sevi. Apzināties savas patiesās vērtības un vēlmes, kas nav atkarīgas no sasniegumiem un statusa. Patiesi paust savas emocijas.

Būtība

Cerība -  Ticība tam, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek un virzās pareizajā virzienā. Sapratne par to, ka nevajag kaut ko īpašu darīt, viss tāpat būs labi.

Attīstības ceļš

Trijnieka attīstības ceļš ir būt pilnīgi godīgam pret sevi un apkārtējiem. Viņam jāatjauno pieeja savām emocijām. Jānotic tam, ka viņu mīl neatkarīgi no tā, vai Trijnieks izdarīja kaut ko vai nē, veiksmīgs viņš ir vai nē. Tad Trijnieks saņem piekļuvi patiesās būtības īpašai izpausmei, kurā nāk apzinātība, ka viss attīstās pareizajā virzienā un par to, ka nav viena cilvēka spēkos izdarīt visu.

Dzīves uzskati:
 

 • Manas vērtības ir atkarīgas no maniem sasniegumiem, es esmu vērtīgs tikai tad, ja es kaut ko sasniedzu;
 • Ja cilvēki redzēs mani īstu, tad viņi manī vilsies;
 • Visa pasaule ir teātris, kurā visi tēlo;
 • Man nav laika jūtām un pārdzīvojumiem, tas ir laika un enerģijas tēriņš;
 • Es varu iemācīties visu un gūt panākumus jebkurā jomā;
 • Man jāatbilst apkārtējo gaidām;
 • Man nav tiesību paust patiesās jūtas;
 • Man nav tiesību uz neveiksmi un izgāšanos, ja es kaut kam ķeros klāt, tad rezultātam obligāti jābūt veiksmīgam.

Trijnieku pārstāvji

Mūsu klienti