Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Bez noformulētas misijas, Tu vari uzkāpt pa kāpnēm līdz pašai augšai un tad apjaust, ka tās pieslietas pie nepareizās ēkas. Deivs Remsijs

Atsauksmes par NLP praktiķa kursu – 2016/2017

Pasniedzēji – Indra Melbārde un Artūrs Zeltiņš
 

  • Kā īstenojušies kursu sākumā izvirzītie mērķi? Vai cerības attaisnojušās? Galvenie ieguvumi.
  • Kāpēc NLP praktiķu kursi ir noderīgi?

 

Galvenie ieguvumi – efektīvāks vadīšanas stils, izpratne/sapratne par to, ka uzņēmuma dalībnieki ir vadītāja spogulis -> mainīsies vadītājs, mainīsies komanda. Instrumenti, kā skaidri šķetināt sarežģītas situācijas.
NLP praktiķu kursi ir noderīgi, jo dod konkrētus praktiskus instrumentus, kā rīkoties situācijās, kā domāt par situācijām, kā efektīvi un ātri uzlabot situācijas, kā mainīt ieradumus ilgtermiņā.

Sandra Daubure,
uzņēmuma vadītāja

 

Cerības ir attaisnojušās! Ieviešu savā ikdienā principu – “Ja gribu, tad daru, nevis domāju, ka darīšu.” Esmu paaugstinājusi savu pašapziņu un jūtu spēku mācīties tālāk, lai strādātu vēl ar sevi.
NLP praktiķu kursi noder, lai prastu ieklausīties sevī un arī sadzirdēt. Tas ir labs veids, kā apzināt savu iekšējo spēku un smelties enerģiju no pozitīvā, kas mums ir visapkārt. Mūsos ir spēks un ir labi, ja kāds parāda, kā pie tā tikt. :)

Ingūna Grīnberga,
HR vadītājs

 

Esmu iemācījusies skaidrāk saprast, ko vēlos, izvērtēt savus mērķus un resursus to sasniegšanai. Man ir vieglāk formulēt savu viedokli un pārliecinošāk aizstāvēt to. Protu vieglāk veidot saskarsmi, komunicēt. Dzīvot ir kļuvis vieglāk un interesantāk! :)
Kursi palīdz sakārtot savus “putnus galvā”. Attīsta prasmes komunicēt, noteikt mērķus un sasniegt tos, kontrolēt emocijas, risināt problēmas. Palīdz saprast sevi un citus cilvēkus. Rada pavisam citu, skaidrāku skatījumu uz dzīvi.

Linda Jansone,
dokumentu pārvaldības vadītāja, pasniedzēja


Galvenie ieguvumi.
Iemācījos gūt baudu komunicējot.
Ieklausos citu viedokļos.
Iemācījos būt mazāk perfekcionists.
Iemācījos komunikācijā vairāk paust savu viedokli un aizstāvēt to.
Esmu mierīgāks un drošāks konflikta situācijās.
Mazāk mēģinu izpatikt citiem.
Iemācījos teikt “Nē”.
Vairāk pieņemu citus.
Pārliecinošāk komunicēju ar augstāka ranga personām.

NLP praktiķu kurss ir noderīgs, jo piedāvā un iemāca rīkus, ar kuriem cilvēks var mainīt sevi. Tās ir ļoti praktiskas zināšanas. Bet nedrīkst būt ilūzijās, ka vienkārši noklausoties kursus, kaut kas dzīvē mainīsies. Tiem, kuri neplānos ar sevi strādāt, es neieteiktu šos kursus.

Boriss Krutiks,
arhitekts

 


Galvenie ieguvumi – varu droši uzsākt sarunu. Esmu palikusi drošāk un vairāk izprotu citus cilvēkus. Spēju noformulēt teikto īsā un konkrētā domā. Izvirzītie mērķi ir daļēji īstenojušies. Turpinu pie tiem strādāt. Skats uz ikdienu, dzīvi palicis saulaināks, pozitīvāks.
NLP kursi lika man izkāpt no savas komforta zonas. Kursi un grupas biedri uzlādēja mani ar pozitīvām emocijām un motivēja strādāt ar sevi, saviem mērķiem visa gada garumā. Iemācījos negatīvās emocijas apslāpēt un skatīties uz lietām ar neitrālu vai pozitīvu skatu. Komunikācijas daļā lieliski var iemācīties veidot sarunu ar citiem cilvēkiem. Uzstāties publiski. Mērķu daļā – izvirzīt mērķus un pie tiem nonākt. Sapratu, ka visi resursi ir tepat blakus.

Agnese Neparte,
zobārste

 

Ir nosprausti beidzot mērķi, pateicoties apgūtajiem kursiem, esmu beidzot atradis, ko vēlējos darīt, ir notikusi ļoti laba pašizaugsme. Zitu tagad precīzi, ko vēlos un kā to var panākt. Esmu iemācījies izprast sevi un apkārtējos. Ir kļuvis vieglāk dzīvot, jo, ja mainos es, mainās pasaule man apkārt un cilvēki. Šie kursi iedod lielu spēku un enerģiju turpmākai dzīvei. Just do it! :)
Kursi ir noderīgi, jo iemācies pielāgoties cilvēkiem, izveidot raportu ar svešiem cilvēkiem, saproti, ka tava karte nav pasaules karte. Iemācies strādāt ar emocijām, saviem kompleksiem, bailēm. Palīdz iziet no komforta zonas un veicina izaugsmi. Liek saprast, ka dzīve ir interesanta un ir ļoti daudz interesantas lietas, ko varam uzzināt par sevi un citiem cilvēkiem. Prieks darboties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, kuri ir pozitīvi atklāti un šī pozitīvā gaisotne vedina uz izaugsmi, gan karjerā, gan personīgajā dzīvē. Šo būtu jāmāca skolās bērniem!!!

Edgars Svarinskis,
uzņēmējs


Vakar sēžot mājās un pārlasot savus pierakstus, biju patīkami pārsteigta, ka mani divi mērķi vai pat trīs ir piepildījušies. Esmu iemācījusies pateikt “Nē”, manā viedoklī ieklausās, kā arī ir uzlabojušās attiecības. Varētu teikt, ka manas cerības ir attaisnojušās, jo galvenais mans mērķis bija iegūt iekšējo mieru un harmoniju sevī, protams ir jāturpina iesāktais, bet pirmie bruģa akmeņi ir sākti likt.
NLP praktiķu kursi ir noderīgi, jo sāc uz pasauli, cilvēkiem skatīties caur citu skatu punktu. Sāk pazust uzskati, nāk klāt vai paliek spēcīgākas vērtības. Kursi palīdz formulēt mērķus skaidrāk, “pareizāk” runāt, tā, lai tavs sacītais tiek sadzirdēts.

Brigita Bērziņa,
Finanšu ministrijā personāla speciālists

Man pie mērķiem bija 8 mērķi, visi ir izpildījušies.
NLP kursi palīdz/iemāca labāk komunicēt, uzstādīt un sasniegt mērķus, saprast sevi un citus, savas un citu emocijas.

I. L., finansists
 

Esmu izstrādājis tehniku par uzstāšanos publikas priekšā. Sajūtas ir mainījušās, tehnika strādā un varu būt pārliecinošāks. Ir uzlabojusies komunikācija ar valdošiem stresainiem klientiem. Ļoti labi saprotu un komunicēju ar dažādu paaudžu cilvēkiem. Esmu palicis savaldīgāks un saprotošāks, atrodu pareizo pieeju, ar kuriem nav “pa spalvai”. Esmu atradis lielu barjeru savās emocijās, kas man vilkās līdzi visu mūžu no bērnības, neļaujot būt pašam.
Izmācoties praktiķos, skats uz dzīvi, vidi, sevi, sabiedrību pavisam pārmainās. Sāc redzēt, dzirdēt, just, uzlabot pašsajūtu sev un apkārtējiem. Izejot kursu, ir vieglāk eksistēt mūsdienu sabiedrībā, gan emocionāli, gan fiziski.

Arvis Liepa,
servisa vadītājs


Mērķi ir noteikti īstenoti. Esmu sakārtojis sevi un attiecības ar sev tuvajiem. Esmu atguvis ticību sev un labajam cilvēkos.
NLP praktiķu kursi ir ļoti labs veids kā sakārtot pašam sevi un iemācīties runāt ar citiem. Noticēt, ka cilvēks savā būtībā ir labs un rīkojas pēc labākajiem nodomiem. Daudz dziļāk ieklausīties sevī un saprast, ko tu vēlies. Kad noskaidrots, ko vēlies, tad saprast, kā pie tā nokļūt.

Didzis Graudiņš,
uzņēmējs


•    Izvirzītais mērķis nomainījās. Atnācu ar citu mērķi, paliku dēļ cita.
•    Cerības attaisnojās, esmu kļuvusi par 100 g labāka persona.
•    Ieguvu vērtīgus instrumentus, ar kuriem sasniegt ātrāk, efektīvāk rezultātu. Pats lielākais ieguvums -> es varu pati sevi analizēt, es varu pati ar sevi strādāt, es varu pati sevi iedvesmot, motivēt etc.
Globāli – NLP ir instruments, kas veido sabiedrību vienotāku, dodot iespēju katram būt pašam/individuālam.

Indra Arāja,
embriologs

 

Galvenie ieguvumi – iemācījos runāt tā, lai mani sadzird. Spēju komunicēt ar dažādu jomu cilvēkiem. Labāk izteikties, spēt motivēt padotos.
Līdzīgi kā cilvēce dodas kosmosā meklēt nezināmo, kamēr okeānu dzīles mums ir palikušas neizpētītas, tad NLP var pielīdzināt tam, kad cilvēks dodas plašajā pasaulē laimi meklēt, vēl nezinot, ko vēlas atrast, ko pats spēj paveikt, un kas pašam jau ir. Man patīk domāt par NLP kā mācību par savu iekšējo pasauli, jo tikai izzinot savu iekšējo pasauli, mēs varam pilnvērtīgi kļūt par Pasaules daļiņu, pilnveidojot un barojot Pasaules dvēseli.

Raitis Vilners,
ceļu būvdarbu vadītājs

 

Esmu ļoti apmierināts ar kursiem un rezultātu. Nevienu reizi nenožēloju, ka jāmaksā dalības maksa. Katrs trešdienas vakars bija kā pozitīvs notikums.
NLP praktiķu kursi iemāca attīstīt sevī tādas īpašības kā drosmi, pārliecību, mieru. Sakārtot savu iekšējo emocionālo stāvokli. Esmu bijis n-tajos pārdošanas kursos, kur māca pārdot, ko jautāt, kā prezentēt, bet nevienos no tiem kursiem nemāca kā pārvarēt bailes uzzvanīt klientam, kā sevi noskaņot drošai un pārliecinātai prezentācijai, kā emocionāli neuztvert kritiku.

Mārtiņš Bērziņš,
pārdošanas speciālists

 

Kursu sākumā izvirzītie mērķi ir izpildījušies vai zaudējuši savu aktualitāti. Galvenie ieguvumi ir spēja ieraudzīt atšķirīgo citos cilvēkos un saprast, ka atšķirīgais nav slikts vai nepareizs. Ieguvums ir apziņa, ka ir iespējams iegūt jebkuru resursu, kas ir nepieciešams un atbrīvoties no tiem, kas traucē dzīvi.
NLP praktiķu kursi sakārto domāšanu un ļauj apzināti ieraudzīt savas kļūdas, komunicējot ar apkārtējiem un saprast savu domu šablonus, kas ierobežo rīcību, lai sasniegtu pozitīvus mērķus. Labākais, ko NLP praktiķu kursi dara – iemāca vadīt savas domas, savus iekšējos resursus, lai sasniegtu mērķus un, ja nav mērķu, saprast, ka tie tomēr ir. NLP praktiķu kursos ir iespēja ielūkoties nākotnē un saprast, ka viss ir iespējams.

Monta Ābele,
loģistikas/iepirkumu vadītāja

 

Galvenie ieguvumi – labāk saprotos ar citiem cilvēkiem, nebaidos komunicēt. Uzdrošinos darīt jaunas, interesantas lietas, izvairos no ierobežojošiem uzskatiem. Labāk saprotos konflikta situācijās. Iegūts vairāk nekā cerēts!
NLP praktiķu kursos iemācījos mainīt attieksmi, strukturēt komunikāciju, uzklausīt apkārtējos. Uzzināju, ka emocionālās reakcijas iespējams mainīt un daudz citu lietu. Daudzas lietas un procesi tika sistematizēti.

Kaspars Ķempelis,
nodaļas vadītājs

 

Daudzi no mērķiem ir jau īstenoti dzīvē. Daudzi mērķi šobrīd tiek realizēti un tiek strādāts ar tiem. Cerības ir attaisnojušās pilnībā, esmu izmainījies kā cilvēks jeb ir notikusi personiskā izaugsme. Šie kursi man palīdzēja izmainīt daudzus manus uzskatus, kas visnotaļ bija ierobežojoši, lai es sevi attīstītu kā veiksmīgu cilvēku. Esmu iemācījies komunicēt ar cilvēkiem, saprotot, kādēļ viņi uzvedas tā kā uzvedas, pieņemot to par pašsaprotamu.
Šie kursi palīdz cilvēkam apzināties savu patieso es, būt līdzsvarā ar ārējā pasaulē notiekošo. Pieņemt to, ka vari būt pats savas dzīves noteicējs, neatkarīgi, kas notiek pasaulē, jo tev ir iedoti instrumenti, ar kuriem var viegli pielāgoties mainīgajai pasaulei un tajā notiekošajam. Kursi palīdz saprast to, ka sevis pilnveidošana palīdz tev augt kā cilvēkam, kurš mainās ik dienu pozitīvā virzienā, visbeidzot vienā dienā notiek “klikšķis” un apkārtējie pamana šīs brīnišķīgās izmaiņas.

Ilmārs Svarinskis,
advokāta palīgs

 

Izvirzītie mērķi īstenojušies daļēji. Lielākais ieguvums – gandarījums, ka esmu tikai līdz kursa beigām. Esmu kļuvusi drošāka un pārliecinātāka par sevi.
NLP praktiķa kursi ļauj saprast sevi un apkārtējos, uz situācijām un notikumiem raudzīties ar citu attieksmi. Iemācīties izvērtēt savus mērķus, to patiesumu, saskatīt iespējas un resursus.

Gunta Šmidre,
galvenā grāmatvede

 

Mērķis ir nedaudz pārstrukturizējies. Kā galveno ieguvumu saskatu sevis izzināšanu, pieņemšanu, sevis attīstību. Savu īpašību izprašanu, resursu apzināšanu. Tikai pēc tā seko sākotnēji uzstādītie mērķi gan saskarsmē, gan privātajā, gan darba vidē. Cerības ir attaisnojušās.
* Kursi dod priekšstatu par cilvēku kā indivīdu, par pasaules redzējumu, kas ir mums apkārt.
* Kursi dod redzējumu par to, cik mēs esam dažādi, taču visi vairāk vai mazāk vienlīdzīgi, katrs ar savu es.
* Kursu tēmas (īpaši mērķi) motivē pārskatīt iesāktos darbus, izvērtēt tos, kā arī pārstrukturizēt, lai darītu lietas ar citu vērienu un ambīcijām.
* Man personīgi kursos dzirdētais par resursu pieejamību pavēra jaunu skatījumu uz jau nospraustiem mērķiem. Rezultātā mērķi jau tagad tiek realizēti, nevis nogaidīts kā biju plānojis sākotnēji.

Jānis Breidaks,
projektu vadītājs būvniecībā, projektēšanā

 

Puse no mērķiem, kas izvirzīti kursu sākumā jau ir piepildījušies. Galvenais ieguvums ir sarunas ar meitu jaunā līmenī.
Šie kursi ir lieliska iespēja sakārtot apkārtējo pasauli, salikt visu pa plauktiņiem. Kursi dod iespēju izkrāsot apkārtni pozitīvākās krāsās, priecīgās melodijās un dod impulsu ļaut sev dzīvot no sirds.

Lāsma Podze,
grāmatvede

 

Kursu sākumā izvirzītie mērķi ir īstenojušies uz aptuveni 70%. Esmu priecīga, ka izgāju kursu līdz galam, jo pirms kursa sākuma šaubījos par savām spējām. Visas cerības attaisnojušās un pat sanāca tikt vaļā no problēmām, par kurām domāju, ka būs jāsamierinās. Kļuvu daudz atklātāka, pašpārliecinoša, daudz brīvāk komunicēju, nebaidos lūgt palīdzību un jautāt svešiem cilvēkiem. Tiku vaļā no savām iekšējām bailēm.
NLP praktiķu kursi iepazīstina ar sistēmu, kura dod praktiskus padomus kā strādāt ar sevi. Dod lielisku iespēju ar saviem domubiedriem draudzīgā vidē trenēties un praktizēt, jo lasot grāmatas nav iespējas saprast tehnikas rezultātu un izbaudīt to. Ļoti palīdz saprast tehniku katra soļa nozīmi un sasniegt labākos rezultātus to pildot.
Kursos var saņemt atbildes uz visiem saviem neskaidrajiem jautājumiem. Mācoties NLP tehnikas, var būt drošs, ja tu dari kaut ko nepareizi, tad ir kvalificēts un pieredzējis treneris, kurš palīdzēs un ieteiks kā darīt labāk.

Irēna Krēsliņa,
sistēmanalītiķis IT jomā

 

Ir gūts labs pamats, lai ieinteresētu par NLP, pašam iedziļināties teorijas un tehniku apgūšanā.
NLP praktiķu kursi dod pārliecību par NLP tehniku reālu darbību. Rada interesi pamēģināt pielietot iegūtās zināšanas ikdienas komunikācijas uzlabošanai, mērķu formulēšanai un sasniegšanai. Gūt pārliecību, ka viss ir sasniedzams.

Valters Asars,
pārdošana, lektors, inženierprojekti

 

Sākumā tika izvirzīti 3 mērķi. Visiem 3 ir vērojami uzlabojumi. Virzība ir uz mērķu realizāciju, šobrīd šajās situācijās apzinos, kā gribu, bet pilnībā vēl tā nerīkojos. Cenšos izzināt un attīstīt šos mērķus ar NLP iegūtajām zināšanām.
Šie kursi ir noderīgi, lai saprastu sevi, kāpēc tu tā rīkojies dažādās situācijās. Ka tev ir izvēle šajā katrā situācijā, tu esi pats savas dzīves saimnieks. Tu saprot, ka citus cilvēkus nevar vērtēt pēc saviem uzskatiem. Proti pamanīt cilvēkos dažādas lietas, kāpēc viņi tā dara. NLP palīdz tikt galā ar iekšējiem konfliktiem, ar iekšējo kritiķi un pārvērst, lai šim kritiķim ir pozitīvi nolūki un attīstoši ieteikumi. Satikt cilvēkus ar līdzīgiem uzskatiem.

Māris Labsvīrs,
transportbūvju inženieris

 

Cerības ir attaisnojušās un pat pārspējušas gaidīto. Savus mērķus esmu sasniegusi daļēji. Daļa piepildījās un kādu laiku un tad atkal atleca vecajās sliedēs. Taču tas mani kaut kā neuztrauc. Jo apzinos, ka tur neesmu ieguldījusi nepieciešamo darbu. Esmu piepildījusi tos mērķus, kurus patiesi vēlējos (nevis “būtu labi, ja”). Vēl ieguvumi: tehnikas, kuras izmantoju ikdienā, jauns skatījums uz daudzām lietām un satikti SUPERĪGI, līdzīgi domājoši cilvēki. :)
Mēs katrs pats sevi ikdienā programmējam (neapzināti) – katru dienu caur uzskatiem, automātiskām darbībām, savām domām un reakcijām. Mums šķiet, ka tas ir vienīgais un mums palīdzošākais, veiksmīgākais veids, bet mēdz būt domas, darbības, uzskati, ar kuriem paši sev ierobežojam laimi, veiksmi un apmierinātību ar dzīvi. Tāpēc es mācos NLP, lai sāktu apzināties visu, kas manī ir un sāktu apzināti sevi vadīt jeb programmēt – stiprināt un vairot pozitīvo sevī un transformēt savas domas, sajūtas, reakcijas, uzskatus, kas man traucē iet uz saviem mērķiem.

Ieva Bluķe-Kārkliņa,
zīmola vadītāja

 

Mani mērķi kursa sākumā bija iegūt lielāku pārliecību par saviem spēkiem, kā arī argumentēti paust savu viedokli bez liekvārdības, iegūt sava veida drošības sajūtu. Ieguvumi ir manāmi un ikdienā pamanāmi, virziens ir pareizais. Galvenie ieguvumi ir pozitīvāks, mierīgāks skats uz dzīvi, lietām, dažādām situācijām. Esmu kļuvis pārliecinātāks, esmu ieguvis pozitīvu cilvēku draudzību.
Izvēloties šos kursus, meklējot, ko neikdienišķu, savādāku, katrs pie šā visa nonāk dažādu motīvu un dzīves apstākļu vadīts, katram ir savi zemūdens akmeņi, apstākļi, kurus viņš grib risināt, iegūt atbildes. Man tie bija savi un es atbildes uz tiem guvu. Iesaku arī citiem.

Gatis Novickis,
tirdzniecība


Mērķi lielākoties īstenoti. Ir iegūta pašpārliecība komunicējot ar jebkuru cilvēku, sāku saprast, ko no manis komunikācijā sagaida otra puse, brīvāk komunicēju ģimenē, lai neaizskartu, neapvainotu otru. Darba vēl ir daudz, bet ir pārvarētas bailes kaut ko sākt darīt.
Šie kursi ir noderīgi, lai cilvēks varētu sākt saprast, kā strādāt ar sevi iekšēji, kā iet uz mērķi. Skolā to nemāca. Kursi iemāca saskatīt sevī pozitīvos resursus un strādāt ar tiem resursiem, kas vēl nepieciešami mērķu sasniegšanai. Kursi māca sakārtot savas emocijas. Vispār, tas ir laiks, kad tu vari padomāt, ko tu pats gribi.

Marita Masule,
strādāju VUGD, studēju LU

 

Izvirzītie mērķi ir īstenojušies. Galvenais kursos izvirzītais mērķis šodien esmu kursu beidzējs, esmu ieguvusi jaunu pieredzi un zināšanas. Mērķis kontrolēt emocijas daļēji īstenots, tomēr jāapzinās, ka tam ir nepieciešams ilgāks laika periods. Galvenais ieguvums – situāciju un sevis dziļāka analīze, pozitīvs skatījums uz apkārtējo pasauli un sevi.
NLP praktiķu kursi ir noderīgi situāciju un sevis analīzei, sapratnei, risinājumu meklēšanai. Kursi palīdzēja izprast dažādas dzīves situācijas, nostiprināja apziņu, ka tikai es pati esmu atbildīga par situāciju, kurā nonāku, ka mainīties, veidot savādākus risinājumus, stratēģijas varu tikai es pati. Kursi palīdzēja attīstīt elastību – domāšanā, uzvedībā. Pārliecību un komunikācijas meistarību uzlabot un nostiprināt.

Dana Langenfelda,
deju un ritmikas skolotāja, sekretāre bāriņtiesā

 


Galvenais mērķis bija uzlabot attiecības ar savu darba devēju, mainīt savu attieksmi. Šis mērķis ir realizējies. Cerības noteikti ir attaisnojušās. Ieguvumus vēl jāapjauš, bet ir fakts, ka dzīves kvalitāte ir mainījusies. Mana attieksme pret objektīvo realitāti mainās no “bēgšana no” uz “virzība uz”.
Paliek vieglāk dzīvot, kad apzinies, ka tevī viss ir, ka neierobežotu resursu pilns Visums, ka mainās dzīve no tā vien, ka izmainās redzespunkts, no kura skatīties uz dzīvi. Man vislielākais izaicinājums bija strādāt personiskus jautājumus ar tik dažādiem (domāšanas, nodarbošanās utt. ziņā) cilvēkiem, bet kursu noslēgumā “’ķert no tā kaifu”. Beidzot saprast, ko es patiesībā gribu, kas es esmu, ar kādu dzīves uzdevumu es esmu šajā pasaulē.

Ineta Nekraša,
pedagogs

 

Kāpēc vēlējos mācīties NLP? Ļoti pragmatisku mērķu vadīta – kontrolēt, vadīt, “regulēt” cilvēkus savā apkārtnē, kaut kādā ziņā – manipulēt, rafinēti un ar prātu, no spēka pozīcijām. Tā vietā ieguvu iespēju dziļai pašizziņai. Ieguvumi – ideja par EKOLOĢIJU un pārliecība, ka lietās, kas neskaitāmas reizes analizētas un pārdomātas, var nākt jaunas atklāsmes.
NLP praktiķu kursi palīdz sastapties ar savu ideālo Es un arvien biežāk saplūst ar to.

Aija Ozola,
mūzikas skolotāja, izglītības projektu vadītāja

 

Kad atnācu uz kursiem, bija vēlme labāk komunicēt ar apkārtējiem un dzīvot brīvāk. Pašreiz redzu izaugsmi šajās lietās – uztvere mana ir mainījusies.
NLP praktiķu kursi ir noderīgi, jo ļauj dzīvot vieglāk, iepazīt sevi un apkārtējos, mainīt attieksmi pret notikumiem.

Baiba Zemture,
Western union Norvēģijas klientu serviss

 

Daļa no izvirzītajiem mērķiem ir piepildījušies pilnībā, daži ir pastarpināti vai daļēji un daļa mērķu ir atbiruši un pārtransformējušies. Viens no galvenajiem ieguvumiem, ka esmu sapratis, ka nav jāmeklē atbildes uz jautājumiem “kāpēc?”, bet jāatrod resursi un metodes, kā atrast un pilnveidot lietu, uz kuru eju. Esmu ieguvis lielāku pārliecību sevī, drošāk jūtos svešās kompānijās, vieglāk komunicēt ar svešiem vai tikko iepazītiem cilvēkiem. Esmu sapratis savu misiju un vairākkārt par to pārliecinājies caur dažādām tehnikām.
NLP praktiķu kursi un mācība ir fantastisks rīks, lai iegūtu rīkus, atbalstu, metodiku sevis pilnveidošanai. Sevis pilnveidošana caur pozitīvu domāšanu, caur komunikācijas uzlabošanu, caur konkrētu, precīzu, pozitīvu mērķu izvirzīšanu. Tā ir iespēja iepazīt cilvēkus, kuri ik dienu grib kļūt labāki un uzlabot dzīves kvalitāti jebkurā jomā un sfērā, kurā viņi darbojas. Un tā kā sasniegt lielas lietas vieniem ir ļoti sarežģīti, tad jauni draugi un paziņas ir ļoti labs resurss. NLP kursi dod iespēju paskatīties uz dzīvi un cilvēkiem plašāk, redzēt kopskatu un spējas saskatīt kopsakarības kāpēc katrs no mums rīkojas, domā, reaģē, dara pavisam atšķirīgi.

Oskars Breidaks,
fiziskās sagatavotības treneris

 

Mani mērķi ir piepildījušiem par visiem 100%. esmu sapratusi, ka ar visiem cilvēkiem viss ir OK. Ir uzlabojusies mana komunikācija ar apkārtējiem. Uz dzīvi raugos ar pozitīvu skatu nākotnē un “bedrēs” mācos saskatīt pozitīvo. Ir cēlusies mana pašapziņa un dzīvi gribas “izbaudīt”.
NLP praktiķu kursi ir noderīgi, jo atbild uz jautājumu “Kas es esmu?” un “Ko es šeit daru?”

Jana Kalēja,
vadītāja

 

Izvirzītie mērķi ir sākuši īstenoties. Tie no sapņiem ir pārgājuši mērķu klasē. Cerības ir attaisnojušās. Galvenie ieguvumi ir tie, ka tagad es ne tikai redzu savus mērķus, bet varu arī tagad tos saprast un sākt īstenot. Es redzu, kurā virzienā jāiet.
Kursi ir noderīgi, lai sāktu saprast, kādēļ cilvēks rīkojas, kā viņš rīkojas. Un, lai cilvēks sāktu būt pats savas dzīves saimnieks.

Agris Briķens

 

Es esmu pārsteigta, cik no maniem izvirzītajiem mērķiem patiesībā ir arī izpildījušies. Ja vien pirmo par runāšanu svešvalodās ar citiem, tas noteikti ir palicis vieglāk, kas ir ļoti labs ieguvums. Es esmu kļuvusi harmoniskāka un apmierinātāka ar sevi, vairāk paļaujos uz savām sajūtām un vēlmēm. Daudz vairāk izeju no mājas, lai satiktos un papļāpātu ar citiem. Ir vairāk ieguvumu nekā gaidīju.
NLP praktiķu kursi ir pozitīvs veids kā skatīties uz dzīvi. Pēc NLP praktiķa kursa jūtos atraisītāka un vairāk gatava komunicēt ar citiem komunikācijas prieka dēļ. Ja agrāk es sev pārmetu kaut kādas satikšanās ar draugiem, jo “tas taču tērē laiku, kurā varētu mācīties”, tad tagad es uz to laiku skatos kā ieguvumu, pozitīvu lādiņu, kas mudina satikties un papļāpāt vēl un vēl, paspējot arī to sabalansēt ar mācībām un mājasdarbiem skolā. Esmu ieguvusi drosmi, vairāk pašpārliecības un pozitīvisma dzīvē.

Rūta Podze,
skolniece

 

Tā kā precīzi nebiju noformulējis, varu pateikt, ka viennozīmīgi esmu priecīgs, ka esmu PPC atklājis un esmu pateicīgs par piedāvātajām iespējām. Domāju, ka šis ir labs sākums. Ļoti patīk lietas, kuras šie kursi ir manī rosinājuši domāt.
NLP praktiķu kursi atklāj (vai sāk atklāt) par sevi lietas, par kurām agrāk tev nebija priekšstata, ka tas tevī ir. Tie ir uz pozitīvu nākotni vērsti, uz labāku pašsajūtu, nākotni un dzīvi vispār, kas īpaši mūsdienās ir ļoti nepieciešams. Es šo mācību ieliktu skolas programmā un mācītu jau no pašas bērnības. Varbūt ne tehnikas, bet pozitīvo domāšanu obligāti!!!

Oskars Prancītis,
mežu, zemju uzpirkšana

Mūsu klienti